Jak wyjść z długów

a piwo oczywiście warzone

Moderator: Rafał Szwelicki

Jak wyjść z długów

Postprzez litwin » Czw Lis 30, 2017 7:48 am

Mam problemy finansowe i już nie daję sobie z tym rady. Obecnie moje zadłużenie sięga 20 tysięcy złotych, a zarabiam najniższą krajową. Niestety moja żona więcej wydaje, niż ja przynoszę i zaciąga coraz to nowe kredyty i chwilówki (ostatnio już nie, bo jej nie dają). Nie mamy rozdzielności majątkowej, a ona nie pracuje, więc komornika mam na swoim wynagrodzeniu, ale tez za dużo mi nie ściągnie, bo są te limity, więc jakimś cudem na jedzenie i rachunki jest. Słyszałem, że są jakieś firmy, które pomagają wyjść z długów, czy w mojej sytuacji jest sens szukać u nich pomocy?
litwin
Szeregowy
Szeregowy

Re: Jak wyjść z długów

Postprzez ikr » Pią Gru 01, 2017 7:18 am

Negocjuj z firmami w których masz długi. Im również zależy na spłącie zadłużenia tak więc w wielu przypadkach mozna wynegocjować przedłużenie terminu spłaty pożyczki. Albo rozłożenie na dłuższy okres.
Komornik to trudniejsza sprawa. Z tym poleciłbym uporać się jak najszybciej i spłacić ten dług bo za bardzo negocjować się z nim tutaj nie da. Radzę również zerknąć sobie tutaj:
http://www.kredyty-gotowkowe.net - na stronie jest kilka porad na temat tego co robić w przypadku zadłużenia.
ikr
Szeregowy
Szeregowy

Postprzez kornik » Czw Lut 01, 2018 7:37 pm

Nie wierz w firmy pomagające wyjść z długów. Samemu dogadywac się z wierzycielem chociaż w Twojej sytuacji to już za późno chyba. Trzeba starać się nie doprowadzić do egzekucji komorniczej. Oni obecnie zajmuja konta elektronicznie http://windykacje.info.pl/2017/10/zajec ... adomienia/ i dłużnik nie ma ma czasu (kiedyś miał) na wycofanie pieniędzy przed zajęciem konta.
kornik
Szeregowy
Szeregowy

Postprzez Emma1991 » Pią Cze 08, 2018 2:01 pm

współczuję takiej małżonki. Nie możesz z nią porozmawiać? Jest to w końcu dorosła osoba, chyba zrozumie, że tak dalej nie można... ?
Ludzie odnoszący sukcesy, mają odnoszące sukces nawyki - Nikodem Marszałek
Emma1991
Poborowy

Postprzez ireneusz89 » Śro Cze 27, 2018 12:36 pm

Sądzę, że z całą pewnością przydatne będą te porady ;) Dzięki wielkie :)
Witaj wśród ludzi.
ireneusz89
Szeregowy
Szeregowy

Postprzez ireneusz89 » Śro Lip 04, 2018 5:08 pm

Czy mniemacie, że korzystanie z ofert chwilówkowych to należyte wyjście, aby naprawić trochę swój domowy budżet? Ja w tym momencie mam trochę niespodziewanych wydatków i zastanawiam się, czy nie byłoby dobrą opcją skorzystanie z tego typu możliwości. W oko wpadło mi n.p. ratalne pozyczki w Sms365... Czy Waszym zdaniem jest to droga warte uwagi?
Witaj wśród ludzi.
ireneusz89
Szeregowy
Szeregowy

Postprzez ewwcia » Czw Sie 09, 2018 6:00 pm

Myślę że trzeba mniej wydawać niż się zarabia
ewwcia
Szeregowy
Szeregowy

Wróć do Pogaduszki przy piwie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości