Armia Francuska

Forum o wszystkim, co mniej lub bardziej jest związane z Mein Panzer.

Moderatorzy: Rafał Szwelicki, Rademon

Armia Francuska

Postprzez Novik » Nie Maj 27, 2007 3:51 pm

Mam dwa pytania: Czy opłaca się zbierać armię francuską? Czy ktokolwiek z was nimi gra/grał?
Pozdrawiam Novik
Awatar użytkownika
Novik
Sierżant
Sierżant

Miejscowość: Szczytno (Warmińsko-Mazurskie)

Postprzez Szczur » Nie Maj 27, 2007 4:09 pm

Bukow grał swego czasu francuzami, na forum leży trochę jego uwag/porad dotyczących tej armii.
Image
"Hakkaa Paalle!"
Szczur
Powergamer
Powergamer

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Bukow » Nie Maj 27, 2007 9:53 pm

Witam kolegę Novika,
Jak na razie jestem jedynym graczem francuskim więc to raczej tylko ja mogę wyjaśnić czy się opłaca.
Prawdę powiedziawszy ja sam wybrałem tą nację przypadkiem, a właściwi drogą eliminacji innych, Polaków, Rosjan i Anglików było już dużo, Niemcami grać nie chciałem, a Amerykanami trudno grać do 1942r. Z innych nacji nikt nie miał nic wielkiego do zaoferowania. To taka mała dygresja, a teraz o armii.
W 1939 Francuzi są nie do pokonania, najpotężniejsze czołgi, doskonałe samochody pancerne i transportery.
W latach 1940-41 obawiać się należy tylko KW radzieckich, Niemcy i Japończycy się nie liczą.
Najtrudniejsze są lata 42 i 43, gdzie właściwie Francuzi nie mają nic.
Od 1944 robi się normalnie, gracz francyski używa większości sprzętu amerykańskiego, a 1945 jak się uprze to może sobie zrobić batalion pancerny Panter G (zaraz usłyszę że to nie klimatyczne) :lol:
w okresie 1939-41 gracz ma właściwie do wybou dwie formacje francuskie:
-dywizję pancerną piechoty (Division Curiasse d'Reserve - DCR),
-dywizję kawalerii pancernej (Division Legere Mechanique - DLM).
W zależności od wyboru gracz walczy w określony sposób.
DCR to jednostka silnie pancerna i powolna. Czołgi B1-bis nie nadają się na szybkie rajdy, ale skutecznie odzyskują zajęty przez przeciwnika teren. Czołgi R-35 czy R-40 uzywać tylko do osłony piechoty, nie walczyć nimi w ruchu. Transportery opancerzone wolne, ale opancerzone ze wszystkich stron. Dobra jednostka na dłuższe gry.
DLM to agresywna szybsza jednostka o dużej sile ognia, ale mniejszym pancerzu. Trzon to czołgi Somua S-35 i samochody pancerne Panhard 178. Czołgi Somua górują pancerzem nad niemieckimi, a dorównują sile ognia i manewrowością. Panhard z kolei to samochód legenda, jego szybkość pozwala flankowac oddziały pancerne przeciwinika i strzelać w bok lub tył czołgu przeciwnika. Bardzo dobre transportery opancerzone - dość szybkie choć słabo opancerzone. Dobra jednostka do bojów spotkaniowych gdzie trzeba wyprzedzić przeciwnika w zajęciu terenu. Jest też na tyle silna że nawet w 1941 jest wstanie teren utrzymać. Słabiej walczy z piechota przeciwnika niż DCR.
od 1943 mozna już grać jak Amerykanie, nie dostaje się tylko Pershinga.
pozdrawiam i polecam się jeśli są jakieś jeszcze pytania.
Nie będziemy umierać za Gdańsk, a poza tym bez dobrej kuchni nie ma Wielkiej Francji.
Awatar użytkownika
Bukow
Młodszy chorąży sztabowy
Młodszy chorąży sztabowy

Miejscowość: Wawa

Postprzez Novik » Pon Maj 28, 2007 12:21 pm

Witaj. Dzięki za bardzo szczegółowe przedstawienie tej armii. Też tak ostatnio myślałem nad tym, że graczy kolekcjonujących armie niemieckie, rosyjskie lub angielskie jest dużo, a mało osób (w zasadzie tylko Ty) zbiera Francuzów.
Awatar użytkownika
Novik
Sierżant
Sierżant

Postprzez Novik » Wto Lip 24, 2007 9:21 pm

Bukow podasz mi może jakieś tytuły książek lub adresy stron internetowych dotyczących armii francuskich? Interesuje mnie lekka dywizja zmechanizowana. Chciałbym skompletować takową.
Awatar użytkownika
Novik
Sierżant
Sierżant

Postprzez Bukow » Śro Lip 25, 2007 10:31 am

Nie będziemy umierać za Gdańsk, a poza tym bez dobrej kuchni nie ma Wielkiej Francji.
Awatar użytkownika
Bukow
Młodszy chorąży sztabowy
Młodszy chorąży sztabowy

Miejscowość: Wawa

Postprzez ragozd » Wto Paź 23, 2007 9:50 am

Sa tylko dwie zasady wojny - nigdy nie atakuj Rosji i nigdy nie atakuj Chin!
W Armii Czerwonej więcej odwagi potrzeba by sie wycofać, niż zaatakować!
Walcząc "klimatycznie", II WS trwałaby do dziś. A tak - wygrali powergamerzy!
Awatar użytkownika
ragozd
Kontestator
Kontestator

Miejscowość: Warszawa-Tarchomin

Wróć do Ogólnie o Mein Panzer

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości