kolejny nowy

Informacje o bitwach i turniejach w Micro Armour i Cold War Commandera

Moderatorzy: Rafał Szwelicki, Rademon, costi

kolejny nowy

Postprzez Mader » Wto Wrz 06, 2005 1:18 pm

Witam
zdecydowałe że będe grał w MA:Modern ba... Nawet mam już podręcznik ; ] Czytałem temat kampania i wiem że gramy w latach 80-85.
Zastanawiam się tylko po której stronie konfliktu stanąć zastanawiam się nad :
-Brytoliami
-Lub Francuzami

b.t.w .... kiedy był by pokaz lub nauka grania w MA w warszawie

z góry dziękuje
Awatar użytkownika
Mader
Szeregowy
Szeregowy

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Pietia » Wto Wrz 06, 2005 1:26 pm

Brytole na pewno w tych latach mają więcej ciężkiego sprzętu i większą dostępność modeli. Żabojady... ich sprzęt jest dość niekonwencjonalny. Na pewno ma dużą wadę - sporo to pojazdy kołowe. Są za to mniej popularni :D
ImageImage
Everyone knows that in the armed forces a higher rank means better sidearms and melee weaponry. A brigadier general can endure wounds that would slay lesser men many times over, and still deal out death at close quarters.
Awatar użytkownika
Pietia
king of gnomes
king of gnomes

Miejscowość: 33rd Special Forces Airborne Commando Armored Division (Mass Destruction Weapons Co.)

Postprzez Mader » Wto Wrz 06, 2005 1:39 pm

Pietia napisał(a):Brytole na pewno w tych latach mają więcej ciężkiego sprzętu i większą dostępność modeli. Żabojady... ich sprzęt jest dość niekonwencjonalny. Na pewno ma dużą wadę - sporo to pojazdy kołowe. Są za to mniej popularni :D

No chyba się zdecyduje na brytoli z tego powodu że dziadek nie nawidzi żabojadów :P a skąt wytrzasnąć podstawki 1/1 w wargamerze są tylko 1/2 do Mp ...
No i mam troche problem z organizacją armi szczeże mówiąc jestem w tym zielony .....
GG:3367171
Awatar użytkownika
Mader
Szeregowy
Szeregowy

Postprzez Rafał Szwelicki » Wto Wrz 06, 2005 1:43 pm

Prawdopodobnie w ten czwartek w księgarni Faber&Faber o godz 15:30 odbędzie sie prezentacja MA. Będzie można zagrać a także otrzymać wszystkie informacje o grze. Czekam tylko na potwierdzenie od Sosny.
"Trzask potym i zgrzyt ostry, gdy po same pałki
Kruszyły się kopije w trupach na kawałki:
Pełno ran, pełno śmierci; wiązną konie w mięsie,
Krew się zsiadła na ziemi galaretą trzęsie,
Ludzie się niedobici w swoich kiszkach plącą ..."
Fragment opisu szarży husarskiej pióra Wacława Potockiego
Awatar użytkownika
Rafał Szwelicki
a u nas na wykopaliskach...
a u nas na wykopaliskach...

Postprzez Mader » Wto Wrz 06, 2005 1:46 pm

Rafał Szwelicki napisał(a):Prawdopodobnie w ten czwartek w księgarni Faber&Faber o godz 15:30 odbędzie sie prezentacja MA. .

oj nie wiem czy wyrobie w czwartek 8 lekcji a ostani polski :lol:
Awatar użytkownika
Mader
Szeregowy
Szeregowy

Postprzez Pietia » Wto Wrz 06, 2005 1:53 pm

Podstawki można wyciąć sobie samemu - z kartonu, plastiku czy czego tam chcesz :-)
ImageImage
Everyone knows that in the armed forces a higher rank means better sidearms and melee weaponry. A brigadier general can endure wounds that would slay lesser men many times over, and still deal out death at close quarters.
Awatar użytkownika
Pietia
king of gnomes
king of gnomes

Miejscowość: 33rd Special Forces Airborne Commando Armored Division (Mass Destruction Weapons Co.)

Postprzez Mader » Wto Wrz 06, 2005 2:03 pm

Pietia napisał(a):Podstawki można wyciąć sobie samemu - z kartonu, plastiku czy czego tam chcesz :-)

karton brzmi nieco tandetnie ;-)
a do ilu punktów gracie
na początek che kupić
1-blister hevy w
1-blister normalniej piechoty
1- scorpionów
czy możę lepiej zacząć od inny blisterów prosze o komentarze
Awatar użytkownika
Mader
Szeregowy
Szeregowy

Postprzez Pietia » Wto Wrz 06, 2005 2:32 pm

Gruby karton wcale nie jest taki zły. Ostatnio graliśmy na jakieś 4 czy 5 tysięcy... tak 2-3 bataliony :-)

Lekkiej piechoty nie bierz, tylko ciężką - w boosterkach od ciężkiej jest dostatecznie dużo gości z karabinami, żeby wystarczyło ich na wszystkie standy piechoty A (3 ciężkie bronie+gość z karabinem na stand). Tak więc lepiej kupić 2*ciężką, powinien się batalion piechoty zebrać.
Warto też zacząć raczej od BWP a nie Scorpionów - piechota zbyt ruchliwa nie jest, Warriory na początek będą lepszym pomysłem (sprawdź tylko, w którym roku wchodzą). Proponuję przymierzać się do takiej kolejności wystawiania:

1. Kompania piechoty z BWP+kompania czołgów (Challengery)
2. Rozbudować piechotę do batalionu, pomyśleć o drugiej kompanii pancernej
3. Dopiero teraz zająć się dodatkami w stylu lekkiego sprzętu itp.
ImageImage
Awatar użytkownika
Pietia
king of gnomes
king of gnomes

Postprzez costi » Wto Wrz 06, 2005 5:46 pm

Jako grajacy Brytolami sie wypowiem:

- Blister ciezkiej piechoty (heavy weapons) nie zawiera prawie nic poza ciezka bronia. Jego zawartosc to: 12x LMG, 12x mozdzierz, 8x Milan, 8x Blowpipe team, 2x FO, 3x facet z radiem, 3x oficer.

Bierz starter - ten ze Scorpionami (Combat Command #1) - sam mam i jest to IMHO siwetny zestaw - prawie kompania czolgow (brak jednego, choc organizacja na poczatek lat 80. przewiduje 4 plutony w kompanii), 2 kompanie piechoty z transportem + dowodztwo batalionu z transportem, kompania zwiadu (4 Scorpiony), niepelna kompanie ATGM (brak jednego wozu), baterie mozdzierzy (2x FV432/L81). Ja dokupilem do startera blister ciezkich broni piechoty i blister smiglowcow Lynx (tych jeszcze nie mam, dopiero zamowione), i z zawartej w starterze i blisterku piechoty wychodzi mi 16-18 standow (zaleznie od tego, co zloze - na pewno 10x Infantry type A i do tego 6x R lub 8x S), a pewnie jeszcze zostanie zeby zrobic standy mozdzierzy.

Pole do rozbudowy tego zestawu masz szerokie - drugie czolgi (akurat kompania w blisterku), blister Warriorow + piechota, zeby uzupelnic batalion lub tez skladac jednostki pomocnicze.

Jakbys chcial jakis blisterek do Brytoli brac na spolke to sie odezwij do mnie.

Jesli chodzi o podstawki, to ja uzywam plastiku 1.2mm - plytki takowego sa do dostania w sklepie modelarskim w pawilonach na rogu Marszalkowskiej i Krolewskiej (Ksiazecej? zawsze mi sie to myli....).
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
costi
Weteran
Weteran

Miejscowość: Warszawa - Ochota

Postprzez Mader » Wto Wrz 06, 2005 7:06 pm

też się zastanawiałem nad tym starterem prz najbliszej okazji postaram go sobie sprawidz co do blisterów jeśli będe nie omieszkam się ciebie powiadomić. Dzięki za dobre rady,postaram się poszukać tych podstawek w najbliżej znajdującym się mnie sklepie modelarskim..
Awatar użytkownika
Mader
Szeregowy
Szeregowy

Postprzez Sosna » Wto Wrz 06, 2005 10:24 pm

Witaj na forum Mader

Najbliższy pokaz Micro Armour odbędzie sie w księgarni u Faberów w czwartek od godz. 15.30 do 18.
Wpadnij choć popatrzec jezeli nie możesz uczestniczyć w całym pokazie.
Awatar użytkownika
Sosna
Wargamer
Wargamer

Postprzez Hajdi » Wto Paź 04, 2005 7:21 pm

Hehe po dlugiej przerwie powracam :]

Mam pytanie czy w Krakowie nie bedzie jakiegos pokazu?? I czy gra ktos wogule jeszczektos z Kraka bo jakos z Patonem sie dogadac nie moge :?
Hajdi
Plutonowy
Plutonowy

Miejscowość: Wziasc kase na figurki(Krk)

Postprzez Sosna » Wto Paź 04, 2005 7:43 pm

Paton nie grywa w MA - spróbuj sie umówic z kimiś z listy graczy. Pokazy gry zorganizujemy natychmiast jak któs w Krakowie zorganizuje jakiś konwent.
Awatar użytkownika
Sosna
Wargamer
Wargamer

Postprzez Hajdi » Czw Paź 06, 2005 7:03 pm

Kurde bede musial czekac do Krakon :roll: :wink:

Ale ta list jest graczy to jest dla grajcych w Moderna czy MP??

Lista jest dla obu gier. Na pewno będziemy na Krakonie.
Hajdi
Plutonowy
Plutonowy

Miejscowość: Wziasc kase na figurki(Krk)

Wróć do Turnieje, spotkania, raporty z bitew

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości