Dlaczego nikt nie gra?

Ogólnie o systemie American Battlelines, opis systemu, ogólne informacje

Moderator: Rafał Szwelicki

Dlaczego nikt nie gra?

Postprzez lastrebel » Czw Lis 15, 2007 11:54 pm

Ja mam takie krotkie pytanie - dlaczego nikt nie gra w zaden z tych systemow mimo ze moim zdaniem sa swietne a i oba okresy bardzociekawe - napoleonski bardziej roznorodny ???
O co chodzi Panowi czolgisci?

no, wylalem troche zolci
Lastrebel
lastrebel
Starszy sierżant
Starszy sierżant

Miejscowość: Warszawa

Postprzez BORS » Pon Gru 10, 2007 6:05 pm

W napoleńskie ktoś w warszawie gra, tylko jakoś nie tu. Ogólnie mnustwo małych kolorowych ludzików=mnóstwo małego, kolorowego malowania. Dla tego ja przynajmniej trzymam się od tego z dala. Wolę pomalować 10 modeli i mieć spokój.
Image

Ludzie byli sobie kiedyś bliżsi - broń nie niosła tak daleko [Stanisław Jerzy Lec]
Awatar użytkownika
BORS
Wargamer w stanie spoczynku

Miejscowość: WarSaw

Postprzez Toomek » Wto Gru 11, 2007 1:10 pm

Ja na razie swój 10 pułk piechoty z Tennesse, odłożyłem na pułkę-ale mam jeszcze zamiar kiedyś zagrać;)
Toomek
Szeregowy
Szeregowy

Miejscowość: Sadyba/Warszawa

Postprzez Rademon » Wto Gru 11, 2007 3:55 pm

Karmel ma sporo gotowych do gry figurek do wojen napoleońskich (opodstawkowane, elegancko pomalowane).

Przy okazji Lastrebel: odpisz mi na PM jak tam Twój Irak/Iran do CWC.
Polski Blog Wargamingowy
http://rademon.blogspot.com/

Image
Image
Awatar użytkownika
Rademon
(Re)Animator
(Re)Animator

Miejscowość: Warszawa, Odwód Radzymin, Sekcja: KGS Sadyba

Postprzez lastrebel » Sob Gru 15, 2007 2:27 pm

To inaczej, ma ktos moze kontakt do tych Napoleonow? Gdzie znalezc graczy?
Lastrebel
lastrebel
Starszy sierżant
Starszy sierżant

Postprzez Albert » Wto Mar 25, 2008 2:35 pm

Mnie zastanawia jedno - czemu nie ma jakiegoś jednego mocno popularnego systemu napoleońskiego wydanego i promowanego przez jakąś silną firmę? Games Workshop powinno się zająć tym okresem i wydać coś w ramach Warhammer Historical. Tymczasem o ile się orientuję jest pełno niszowych systemów oraz wiele robionych przez graczy, nowa osoba nie znająca się na rzeczy (jak ja) zupełnie nie wie, które systemy są najbardziej popularne i najlepsze, bo wybór jest spory. Gracze zamiast grać w 1, 2 systemy rozdrabniają się w dziesiątkach niszowych, w które gra po kilka osób w Polsce. No i czy gra ktoś w systemy, do których podręczniki można kupić w Wargamerze: http://www.wargamer.pl/index.php?catId=15 a jeśli tak to czy są one udane, który lepszy?
Albert
Plutonowy
Plutonowy

Miejscowość: Warszawa Bemowo

Postprzez Zwierz » Wto Mar 25, 2008 5:23 pm

Niestety brak jest wypromowania jednego systemu. Z drugiej strony w momencie gdy zabiera się za odzwierciedlanie historii zaczynają być problemy z utrzymaniem odpowiedniego realizmu. Trzeba dobrać odpowiednią skalę i poziom detalu a i tak będzie nie kończąca sie krytyka, że system jest nie dość realny. Historia nie sprzedaje się zresztą tak dobrze jak fantasy czy SF, jest za prozaiczna.
A po tym całym narzekaniu zapraszam na bitewkę. Rozwijam swój system od jakichś 15 lat (zacząłem zanim w internecie było już wszystko i tak mi zostało) ale i w inne chętnie pogram. Właśnie zaczynam gromadzić grupkę kilku graczy. Mam kilkaset przynajmniej opodstawkowanych figurek stół i pomieszczenie więc jest czym grać (ewentualnie w sklepie na Wilczej jeśli szefostwo zezwoli). Zapraszam, kontakt przez forum lub na emaila kwisatz@wp.pl.
Semper incerti exitus proeliorum sunt.
Zwierz
Poborowy

Miejscowość: Gdańsk/Warszawa

Postprzez AWu » Wto Mar 25, 2008 8:43 pm

lastrebel napisał(a):To inaczej, ma ktos moze kontakt do tych Napoleonow? Gdzie znalezc graczy?

ja bede nudny i znow napisze http://www.strategie.net.pl

Napoleonskie cokolwiek to tu szukajcie graczy

co do systemow

jak to nie jest sporo systemow napoleonskich
jednak w tym srodowisku raczej dominuje oparcie potwornie silne w wiedzy historycznej
przez to wiekszosc systemow i srodowiska jest dosc zamknieta w sobie
Ostatnio edytowany przez AWu, Śro Lis 04, 2009 10:17 pm, edytowano w sumie 1 raz
Boże pokonaj biskupa masona
&
KSIĄDZ JANKOWSKI KRÓLEM POLSKI !!!!

" I don't like having my minis painted by chinese convicts either, that's against my political self-image"
Awatar użytkownika
AWu
Kapitan
Kapitan

Postprzez Łobuzio » Wto Wrz 09, 2008 10:38 am

Ja za to zaproponuje inny moim zdaniem lepszy linki, www.wargaming.pl
Awatar użytkownika
Łobuzio
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy

Miejscowość: Szczecin

Postprzez dellos » Wto Lis 03, 2009 1:54 pm

Ciekawe jak w Poznaniu z tą grą, czy ktoś w Poznaniu buduje do tego armię ??
Pozdrawiam Secesyjnie!
dellos
Poborowy

Postprzez Bayard » Czw Lis 12, 2009 4:24 pm

Z tego, co się orientuję, nawet jak ktoś gra w okres napoleoński, to jakimiś barbarzyńsko małymi figurkami (10-15mm)... Ja chcę skompletować 2 armie do tego okresu (prawdopodobnie będą to Francuzi- z obowiązkowym korpusem polskim- i Brytyjczycy), ale wszystko w skali 28mm. Czy ktoś rozgrywa bitwy figurkami w tej skali? A jeśli tak, to w jakim systemie i gdzie mogę takich graczy znaleźć?
Mój blog:
http://bayardsempire.blogspot.com/

"Kiedy atakujecie- wyjcie jak furie!"
- Thomas "Stonewall" Jackson
Bayard

Wróć do Ogólnie o Napoleonic i American Battlelines

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość