I WW

Ogólna dyskusja o systemie.

Moderatorzy: Rademon, costi, Partyzant

Postprzez Szczur » Pon Maj 07, 2007 7:18 pm

Pietia napisał(a):Oj, wybuchały. Taki np. HMS Invincible z admirałem Hoodem na pokładzie...

Ej no, HMS Invincible wyleciał w powietrze od trafienia w wieżę dopiero przy trzeciej celnej salwie którą otrzymał. Więc wybuchanie od pierwszego trafienia to zdecydowanie późniejszy feature - w tym przypadku otrzymał z tego co pamiętam co najmniej 4.
Choć eksplozja amunicji była wtedy cały czas bardzo popularnym zakończeniem żywotu brytyjskiego krążownika liniowego ;)

No właśnie zastanawiałem się nad którymś starciem krążowników - Dogger Bank albo wstępem do Jutlandzkiej. Jedno z niewielu historycznych z rozsądną ilością okrętów.
Image
"Hakkaa Paalle!"
Szczur
Powergamer
Powergamer

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Pietia » Pon Maj 07, 2007 7:40 pm

Dogger Bank wygląda sensownie (czytaj - przewaga brytoli, mam pewną szansę na remis ;-) ). Ta trzecia salwa to szczegół natury technicznej (po prostu brytole nie dopracowali jeszcze konstrukcji BC i gdzieniegdzie trafiały się jakieś opancerzone kawałki).
ImageImage
Everyone knows that in the armed forces a higher rank means better sidearms and melee weaponry. A brigadier general can endure wounds that would slay lesser men many times over, and still deal out death at close quarters.
Awatar użytkownika
Pietia
king of gnomes
king of gnomes

Miejscowość: 33rd Special Forces Airborne Commando Armored Division (Mass Destruction Weapons Co.)

Postprzez Szczur » Pon Maj 07, 2007 8:13 pm

Wstęp do Jutlandzkiej też, po początkowym pechu angole są wspierani przez eskadrę pancerników ;)
Image
"Hakkaa Paalle!"
Szczur
Powergamer
Powergamer

Postprzez ragozd » Pon Maj 07, 2007 8:35 pm

tw wybuchy to nie sprawa opancerzenia, a bardziej kordytu i zabezpieczen przed przenoszeniem sie pozarow w glab wiezy.
Sa tylko dwie zasady wojny - nigdy nie atakuj Rosji i nigdy nie atakuj Chin!
W Armii Czerwonej więcej odwagi potrzeba by sie wycofać, niż zaatakować!
Walcząc "klimatycznie", II WS trwałaby do dziś. A tak - wygrali powergamerzy!
Awatar użytkownika
ragozd
Kontestator
Kontestator

Miejscowość: Warszawa-Tarchomin

Postprzez Pietia » Pon Maj 07, 2007 8:43 pm

Szczur -> ale to już za dużo złomu pływającego... Dogger Bank to taka miła bitewka - tłumek niszczycieli i lekkich krążowników, trochę cięższego złomu..

Ragozd -> akurat w wypadku Invincible zdania są podzielone. Część historyków twierdzi, że pożar przeniósł się z wieży Q do magazynu amunicji, część - że pocisk z tej samej salwy przebił się prosto do magazynu amunicji i tam eksplodował. W każdym wypadku nadanie Hoodowi takiego właśnie imienia sugeruje obecność jasnowidza w komitecie wybierającym nazwę ;-)

Już nawet wiem, co pod Dogger Bank musiałbym kupić :D . Problem mam tylko z CL klasy Chattam i Birmingham - GHQ ich nie robi :(
ImageImage
Everyone knows that in the armed forces a higher rank means better sidearms and melee weaponry. A brigadier general can endure wounds that would slay lesser men many times over, and still deal out death at close quarters.
Awatar użytkownika
Pietia
king of gnomes
king of gnomes

Miejscowość: 33rd Special Forces Airborne Commando Armored Division (Mass Destruction Weapons Co.)

Postprzez Szczur » Pon Maj 07, 2007 10:13 pm

Dla szkopów dużego problemu nie widzę - większość krążowników liniowych ma własne modele, te które nie mają, to są typu do którego jest inny, nazwany model. Pechowy Blucher również jest, tylko niszczyciele musiałbym sprawdzić, bo wydaje mi się, że tu może być posucha.

EDIT
3 z 4 występujących klas krążowników lekkich jednak też brakuje, będzie trzeba kombinować. No i oczywiście torpedowcy tego typu co potrzebuje też nie produkują :?
Choć w sumie tu sporo można załatwić dobrym sformowaniem eskadry wybierając jako flagowe okręty do których są figurki ;)
Image
"Hakkaa Paalle!"
Szczur
Powergamer
Powergamer

Postprzez Pietia » Pon Maj 07, 2007 10:35 pm

No mi brakuje tylko 2 klas CL (co nie jest wielkim problemem, da się coś wykombinować). Z niszczycielami jakoś się da przeżyć - "M"ki są, Acherony są - w zasadzie wszystkie niszczyciele biorące udział to Mki, Acherony albo Acorny (ten sam projekt, nie licząc sześciu zmodyfikowanych z serii Acheron). To może fikcyjnego coś w takim razie?
ImageImage
Awatar użytkownika
Pietia
king of gnomes
king of gnomes

Postprzez Szczur » Wto Maj 08, 2007 1:01 pm

Z szkopami też da się coś pokombinować myślę, w kwestii lżejszych okrętów, więc Dogger Bank jest realne.
Albo coś hipotetycznego, ale bez zbyt dużej liczby okrętów na starcie.
Image
"Hakkaa Paalle!"
Szczur
Powergamer
Powergamer

Postprzez Mizar » Wto Maj 15, 2007 7:06 pm

ODGW na swojej stronie zapowiada wypuszczenie tego lata zasad do I WŚ.
Mizar
Starszy plutonowy
Starszy plutonowy

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez mk » Pią Maj 25, 2007 9:26 am

odsprzedam brytyjski pancernik Iron Duke
nowy, nawet nierozpakowany z opakowania firmowego GHQ
i całe 10 PLN taniej niż u Sosny

czy są chętni ?

maciek
mk
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy

Miejscowość: warszawa / poznań

Postprzez Generał Takahashi » Sob Lut 20, 2010 7:20 am

Gra ktoś w ogóle w pierwszej ? I jak ze statystykami, są gdzieś dostępne ?
Bo zainteresowała mnie mocno niemiecka flota więc pozbierałbym coś tylko czy ktoś w to w ogóle gra ?
We shall defend our island, whatever the cost may be, we shall fight on the beaches, we shall fight on the landing grounds, we shall fight in the fields and in the streets, we shall fight in the hills; we shall never surrender.
Generał Takahashi
Starszy sierżant
Starszy sierżant

Poprzednia

Wróć do General Quarters

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość