Refleksje nad tym, co będzie

Moderatorzy: Bakemono, Rafał Szwelicki, Ciern

Refleksje nad tym, co będzie

Postprzez adas » Wto Sty 01, 2008 6:01 pm

Witam

Mam takie pytanie otwarte: co będzie dalej z Chronopią?
Niby nie umarło, są ludzie co grają, turnieje też są..

Problem w tym, że znalazłem kilku chętnych do gry, ale nie ma skąd figurek wziąść. Na Wargamerze za dużo nie zostało, ARO powyprzedawał, na Allegro cisza...

Widziałem na obcojęzycznych Ebayach, ale droższe niż tutaj, +przesyłka.
Bez kitu, musialem mieć z kumplem ogromne szczeście ze całe armie skompletowaliśmy. Z drugiej strony, chciałoby się pokupować jeszcze, ale np. łucznicy elfów to rarytas jakiś.

Dziwie się, że bliźniaczy Warzone się ostro trzyma i na Allegro ostatnio 180 aukcji było, a z chronopii tyle, co ARO wystawił. Hmm..
adas
Kapral
Kapral

Postprzez Pietia » Wto Sty 01, 2008 6:34 pm

Myślałeś o namówieniu kolegów na grę na proxach? Moja malowana dorywczo armia czarnokrwistych nie zawiera ani jednego modelu z Targeta...
ImageImage
Everyone knows that in the armed forces a higher rank means better sidearms and melee weaponry. A brigadier general can endure wounds that would slay lesser men many times over, and still deal out death at close quarters.
Awatar użytkownika
Pietia
king of gnomes
king of gnomes

Miejscowość: 33rd Special Forces Airborne Commando Armored Division (Mass Destruction Weapons Co.)

Postprzez Wrathraven » Śro Sty 02, 2008 1:11 am

Mam takie pytanie otwarte: co będzie dalej z Chronopią?
Niby nie umarło, są ludzie co grają, turnieje też są..

Dopóki ja mam swoje figurki to Chronopia będzie żyła, a ja ich nie sprzedam :):P
A jak pewnie większość wie, mam sporo i jeszcze trochę kompletuje, w razie jakichś gier obowiązkowo należy mnie informować, po sesji może nawet pomyślę o zorganizowaniu turnieju, który się odbędzie przy zadowalającej liczbie graczy.

Problem w tym, że znalazłem kilku chętnych do gry, ale nie ma skąd figurek wziąść

Wiem, ze to nie to samo, ale jak w Warszawie ustawimy sie na grę, to nie widzę problemu i udostępnię dowolną (niektóre z mała liczbą kombinacji, ale zawsze) kompletną armie do gry.

np. łucznicy elfów to rarytas jakiś.

:cry: niestety tego mi brak, będzie trzeba kombinować...

Myślałeś o namówieniu kolegów na grę na proxach

Tak Pietia, w Chronopii możesz mieć ksywę ProX ;) odkąd pamiętam wszędzie byś proxy wsadzał :lol: dobrze że masz gust i armie utrzymane są w "jednolitej" konwencji (przynajmniej z tego co mi wiadomo z przekazów nawet nie tyle werbalnych co "pisanych") ;) ,a właśnie, apropo, wkleiłbyś wreszcie jakieś foto swojej zpoxowanej armii... ;)
strength & honor
Awatar użytkownika
Wrathraven
Chorąży sztabowy
Chorąży sztabowy

Miejscowość: Warszawa

Postprzez ciha1984r » Śro Sty 02, 2008 7:40 am

ARO ma i to jeszcze sporo do chronopii zagadaj do niego na PRV pozatym warzone ma 180 aukcji bo i chronopie on tam ładuje aby sie nie rozdrabniać.
Co jakis czas jest cała armia na allegro.
Albo własnie proxami ;)
U mnie podobnie zbyt długo bo w sumie ponad 10 lat zbierałem chrupki i warzona z 13 lat aby teraz sprzedawać - co i tak za grosze bym pewnie musiał zrobić.
Co do trnieju to popieram aby cosik zrobic bo głodzik siezałonczył ;D
Ewentualnie u nas w osadzie mozna by zrobić ale po sesju jakby były terminy nowych zjazdów podane to się pomysli.
Czas płynie, świat się zmienia...
ciha1984r
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy

Miejscowość: Mszczonów(kolo Wawy)

Postprzez Pietia » Śro Sty 02, 2008 9:53 am

Wrathraven napisał(a):
Myślałeś o namówieniu kolegów na grę na proxach

Tak Pietia, w Chronopii możesz mieć ksywę ProX ;) odkąd pamiętam wszędzie byś proxy wsadzał :lol: dobrze że masz gust i armie utrzymane są w "jednolitej" konwencji (przynajmniej z tego co mi wiadomo z przekazów nawet nie tyle werbalnych co "pisanych") ;) ,a właśnie, apropo, wkleiłbyś wreszcie jakieś foto swojej zpoxowanej armii... ;)

Foto wrzucę pewnie w ferie, bo wtedy będzie już pomalowana (ostatnio mam jakąś fazę na malowanie, ale pierwsze w kolejce były Flames of War). Trochę się przy tym narobie (zwłaszcza przy Trollu)

A co do wsadzania proxów - nie do każdego systemu, w niektórych po prostu nie ma takiej potrzeby. Chronopia ma jednak to do siebie, że zasady mi się bardzo podobają, a figurki wcale. W takim wypadku, jeśli jestem w stanie znaleźć pasujące klimatem (w tym wypadku Bliskim Wschodem) proxy, których do tego nie muszę tropić latami po aukcjach...
ImageImage
Everyone knows that in the armed forces a higher rank means better sidearms and melee weaponry. A brigadier general can endure wounds that would slay lesser men many times over, and still deal out death at close quarters.
Awatar użytkownika
Pietia
king of gnomes
king of gnomes

Miejscowość: 33rd Special Forces Airborne Commando Armored Division (Mass Destruction Weapons Co.)

Postprzez Wrathraven » Śro Sty 02, 2008 4:15 pm

ostatnio mam jakąś fazę na malowanie

zazdroszczę, ja ostatnio też miałem ochotę malować, niestety jestem chory i jak robiłem podejście pędzlem do figurki to dostałem napadu kaszlu i figurka dostała (tu brak mi odpowiedniego podręcznikowego określenia) losowe obrażenia od pędzla. Zakończyłem więc próby

jeśli jestem w stanie znaleźć pasujące klimatem (w tym wypadku Bliskim Wschodem) proxy

no to moja wrodzona ciekawość nie może sie już doczekać co to będzie... :P
strength & honor
Awatar użytkownika
Wrathraven
Chorąży sztabowy
Chorąży sztabowy

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Dragon_Warrior » Sob Maj 29, 2010 6:25 pm

W ramach czegoś w rodzaju supportu dla Chronopii mogę zaproponować Wojnację. Mały skirmishowy system wzorowany między innymi na Chrupkach.
Zakładając, że nie każdy odważy się zainwestować pieniądze w proksy* na potrzeby systemu wymagającego całkiem sporej ich ilości, to może dodatkowy system pozwalający na korzystanie z tych samych (dowolnych) modeli zachęci kogoś do skompletowania Chronopijnej amii.

Więcej informacji tutaj jakby co
http://wargamer.pl/forum/viewtopic.php?t=8921
forum to samo ale rzuciłem to w dziale do któego absolutnie nikt nie zagląda a tutaj pewnien ruch jest. Na blogu Wojnacji w galerii można zobaczyć sporo Chronopijnych modeli zagospodarowanych na potrzeby tego Polskiego i rozwijającego się** systemu.

* Z tego co się orientuję zdobycie Targetowych/Exowych armii to jest prawdziwa masakra a swoich nie odsprzedam ;p
** Z biegiem czasu będą się pojawiać nowe frakcje oraz nowe jednostki dla frakcji już istniejących.
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Weteran
Weteran

Miejscowość: Płock

Wróć do Ogólnie o Chronopii

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość