Chronopia zdechła?

Moderatorzy: Bakemono, Rafał Szwelicki, Ciern

Chronopia zdechła?

Postprzez Liissu » Śro Gru 30, 2009 8:12 pm

No właśnie, mam nieodparte uczucie że tak właśnie się stało.

Jest jeszcze ktoś oprocz Stalowej Woli kto gra w Chronopię?
,, Prędzej zobaczysz Wasza Królewska Mość Dźwinę wstecz płynącą niż Litwinów i ich hetmana z pola uchodzących"
gen. Lennartsson bitwa pod Kircholmem
Liissu
Podporucznik
Podporucznik

Miejscowość: Kraków

Postprzez Aramir » Śro Gru 30, 2009 8:48 pm

a w stalowej ktoś gra ??
"nie obchodzi mnie ile zyskalismy na jego zdradzie. Wciaz pozostaje zdrajcą i jako taki zostanie stracony"
Awatar użytkownika
Aramir
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży

Miejscowość: Stalowa Wola

Postprzez Don » Śro Gru 30, 2009 9:46 pm

Moja odpowiedź na pytanie postawione w temacie jest przecząca, gdyż gra "martwa", niejako z definicji, nie zyskuje nowych graczy.

Tymczasem na skutek przeglądania tego forum, oglądania wielu zdjęć figurek, poszukiwań dobrego systemu fantasy, którego nie produkują korporacjoniści z Nottingham oraz przystępnych cen na Allegro stałem się posiadaczem całkiem konkretnej armii Synów Kronosa i nieco mniejszej elfów Heliosa, oraz pojedynczych blisterków do innych armii. Co więcej, muszę zauważyć, że przy licytacji niektórych figurek walka była zacięta a chętnych sporo, co dodatkowo dowodzi żywotności gry.

Dogadałem się też z znajomym z innego forum, jak się okazuje swego czasu grał i zwiózł swoich Pierworodnych do Warszawy z rodzinnego domu. Aktualnie szukamy terminu i miejscówki na granie.

Właśnie jestem w trakcie malowania swojej pierwszej figurki do Chronopii - Wyrda.

Do tego jestem z Warszawy, a nie Stalowej Woli, więc spełniam też dodatkowy warunek :P

Tak więc nawet jeśli gra jest trupkiem, to ja zamierzam, przynajmniej lokalnie, tego trupka zreanimować.
Image
"Morgan Industries: the very best in hot plasma death since 3693"

Morgan Industries is a subsidiary of Works Raptor.
Morgan Industries products are not suitable for children under the age of 3.
Don
Starszy sierżant
Starszy sierżant

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Starwarrior » Śro Gru 30, 2009 9:55 pm

Ja się zastanawiam od którego Wyrda zacząć malować. :) bo tak na oko jak liczyłem podstawki to jest 100 figurek (SOK) + 200 z Warzone (Imperial) i coś tak z FOW (ale to tak zbieram na boku).

Mam pytanie? Czy ktoś kiedyś widział na żywo Wood Elf Warhawk Riders z Warhammera? Jakie to ma rozmiary? Chcę do SOK użyć jako Proxy ale nie wiem czy wymiarami się nadaję i czy można bez figurki czyli samego ptaszka? Chyba,że ktoś ma pomysł na coś innego?
Ostatnio edytowany przez Starwarrior, Czw Gru 31, 2009 12:00 am, edytowano w sumie 1 raz
Image
Awatar użytkownika
Starwarrior
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy

Miejscowość: Zielonka pod którą jest Warszawa

Postprzez Liissu » Śro Gru 30, 2009 11:52 pm

a w stalowej ktoś gra ??

W Stalowej na pewno gram ja i moj brat. Więc nie wiem po co ten komentarz. 2 osoby na miasto to w przypadku tej gry dość niezły wynik.

Don, miło słyszeć że nadal ktoś próbuje. Kupujących figurki jest sporo, ale raczej to kolekcjonerzy niż gracze.

Starwarrior, wpadłeś chyba nie w ten temat ;) Co do armii widzę że gracze wybierają coraz częściej SOK ze względu na dostępność, w sumie to dobrze, armia fajna, nie typu "samograja" i można się nią na wiele sposobów pobawić.

Co do Tych jeźdźców z WHFB, oni są o wiele za duzi. Orły są spore, bo przecież te elfy muszą na nich jakoś siedzieć. Ciężko będzie znaleźć te orły, proponuje próby rzeźbienia, zrobisz 10 i powinno wkońcu zacząć coś wychodzić, a jak nie to zrzuta na rzeźbiarza, z chęcią się dołączę ;)
,, Prędzej zobaczysz Wasza Królewska Mość Dźwinę wstecz płynącą niż Litwinów i ich hetmana z pola uchodzących"
Liissu
Podporucznik
Podporucznik

Postprzez Kretus » Czw Gru 31, 2009 10:25 am

Zależy, co rozumiemy pod pojęciem "zdechła".

Jeśli to, że nikt miałby w nią nie grać - to żyje, dopóki ktokolwiek gra w domu. Niektórzy ludzie grają jeszcze w II ed Wh40k albo "Szczelbę".

Jeśli to, że nic się z grą nie dzieje - to prawda. Nie ma wsparcia producenta, nie ma porządnej fanowskiej strony, nie ma brakująych wzorów modeli, nie ma zdyscyplinowanego środowiska graczy. Ale to stało się już dawno temu. I to jest raczej właściwe rozumienie "zdechnięcia". No, chyba że autor coś innego miał na myśli.

To, że pojawiają się nowi gracze (czasem) wynika raczej zalewu tanich figurek z allegro. Po sprzedaży elfów i pierworodnych dawno, dawno temu (za w miarę dobre pieniądze), ostatnio za grosze kupiłem sobie SoKistów.

Pytanie czy komuś chce się jeszcze robić z chronopią coś więcej, niż granie w domu. Mi się nie chce. Choć planuję czasem konwersję mechaniki chronopii do średniowiecznego "skirmishu".
A jak widać, nawet z systemu "zmarłego" można coś wycisnąć (warmaster).

Grywać - nie gram, malować - nie maluję (inne gry mają priorytet). Jak dokupię kilka brakujących modeli (psy, rydwan) to pewnie oddam komuś do pomalowania.
Ale nie ukrywam, że chętnie bym zagrał przy jakiejś okazji. Problem jest tylko z czasem, i dostępnością graczy. O ile na imprezę warmasterową mogę jechać pół Polski, to na chronopijną już mi się nie chce.
Ostatnio edytowany przez Kretus, Czw Gru 31, 2009 12:25 pm, edytowano w sumie 1 raz
DBA 15mm - III/1ac;III/1b;III/30b(68a);III/40c;2*III/52;2*III/62a;IV/13bc;IV/66
Blitzkrieg Commander 6mm - LWP; Warmaster Ancients 10mm - Burgundia; Warmaster - Wyniosłe Elfy; PMC 15mm - Zielone Ludki; Lion Rampant 28mm - XV wiek; OiM - pludracy.
Awatar użytkownika
Kretus
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy

Miejscowość: Lublin/Biłgoraj

Postprzez Liissu » Czw Gru 31, 2009 12:17 pm

Pisząc że Chronopia zdechła, miałem na myśli to że nic się wokól niej nie dzieje.

Mówiąc szczerze ja zastanawiałem się nad reanimacją Chronopii, ale nie wiem jak to wygląda prawnie. Wydaje mi się że należało by utworzyć nowy system "przypadkowo" z podobnymi statystykami modeli w "przypadkowo" bardzo podobnym klimacie, w "przypadkowo" podobnymi zasadami gry.

Stronę, nawet taką prostą i przejrzystą można zrobić, poprosiłbym kumpla i coś by tam ciekawego i prostego wymodził.

Ale nie ma żadnych reakcji z zewnątrz.

Jeśli chodzi o jakiekolwiek turnieje to mam Kretusie to samo, na turnieje np Veta! Czy OiM Wargamera pojechałbym nawet do Wawy jeśli tylko miałbym fundusze.

Tak że najbardziej potrzeba Chronopii garstki graczy, która by się regularnie spotykała. Bo jeśli wyniknęła by jakakolwiek współpraca to można by było założyć jakiś klub, poszukać jakiegoś drobnego sponsoringu.

Chwilowo gram od czasu do czasu, ale wolę się angazować w coś co żyje.

Więc reasumując, garstka graczy spotykających się w miare regularnie to wszystko czego potrzeba.

Amen
Liissu
Podporucznik
Podporucznik

Postprzez Pietia » Czw Gru 31, 2009 12:57 pm

Z tą przypadkowością jak się przesadzi, to nikt w nią nie uwierzy i na wiele się ona nie zda. Nie w wypadku, gdybyście chcieli to jakoś wydać ;) . Podejście "nie ściemniajmy, a jak się ktoś przyczepi - zobaczymy, co dalej" zastosowane przez nas w wypadku Warzone 4 jest chyba lepsze :P .

Co do samej strony - prosta i przejrzysta strona sama w sobie wiele nie wniesie. Żeby miała ona sens, musi być aktualizowana. Żeby była aktualizowana - musi się coś dziać (a co ma się dziać, skoro sami "zainteresowani reanimacją" wolą w Veto czy Warmastera pograć), albo musi być jakiś pomysł na to, co sensownego tam umieszczać. No i zaangażowanie (i pewne poświęcenie) osoby utrzymującej też musi być - nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak ciężko bywa mi trzymać się postanowienia "jeden sensowny post dziennie na blogu WZ4".
Strona bez sensownych aktualizacji będzie dla systemu czymś gorszym, niż jej brak - potencjalny zainteresowany wpadnie, zobaczy, że od 3 miesięcy nic się nie zmieniło i pójdzie pograć w Battla. W wypadku np. bloga o Warzone 4 pomysł był - i generuje on całkiem przyzwoity ruch i ilość komentarzy.
ImageImage
Everyone knows that in the armed forces a higher rank means better sidearms and melee weaponry. A brigadier general can endure wounds that would slay lesser men many times over, and still deal out death at close quarters.
Awatar użytkownika
Pietia
king of gnomes
king of gnomes

Miejscowość: 33rd Special Forces Airborne Commando Armored Division (Mass Destruction Weapons Co.)

Postprzez Don » Czw Gru 31, 2009 1:14 pm

Ano właśnie dziwi mnie podejście kolegów...

"Trzeba Chronopię rozruszać i w nią grać, bo to fajny system, ale ja się tym nie zajmę i grał nie będę, bo mi się nie chce" :roll:
Image
"Morgan Industries: the very best in hot plasma death since 3693"

Morgan Industries is a subsidiary of Works Raptor.
Morgan Industries products are not suitable for children under the age of 3.
Don
Starszy sierżant
Starszy sierżant

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Kretus » Czw Gru 31, 2009 1:22 pm

Ano właśnie dziwi mnie podejście kolegów...
"Trzeba Chronopię rozruszać i w nią grać, bo to fajny system, ale ja się tym nie zajmę i grał nie będę, bo mi się nie chce" Rolling Eyes

Czy ja coś takiego powiedziałem/napisałem ?
Granie "z kanapy" raz do roku w pełni mnie zadowala.
DBA 15mm - III/1ac;III/1b;III/30b(68a);III/40c;2*III/52;2*III/62a;IV/13bc;IV/66
Blitzkrieg Commander 6mm - LWP; Warmaster Ancients 10mm - Burgundia; Warmaster - Wyniosłe Elfy; PMC 15mm - Zielone Ludki; Lion Rampant 28mm - XV wiek; OiM - pludracy.
Awatar użytkownika
Kretus
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy

Miejscowość: Lublin/Biłgoraj

Postprzez Aramir » Pią Sty 01, 2010 11:45 am

w ogóle dziwi mnie ze Liissu takie coś napisał. Osoba która po 2 konwentach na których promowaliśmy chronopie powiedziała ze już więcej tego nie robi bo woli promować oim. ?????

Ja uważam ze martwy system daje nam więcej możliwości niż żywy.
po pierwsze możemy się nim dowolnie bawić co prawda cześć graczy tego nie zaakceptuje ale możemy coś wymyślać. Dla mnie samie zbieranie armi jest czymś wspaniałym to ze nie ma podstawowych figurek motywuje do działania. Pamiętasz liissu jak na eBayu zamówiliśmy pare figurek m. in niezwyciężonego strzelca i chronomante ?? samo szukanie czy wymyslanie/konwertowanie modeli z innych systemów jest dość ciekawym zajęciem.

Grywam rzadko w chronopie bo jeden pojedynek to ok 3h a ostatnio ciężko znaleźć tyle czasu. Po 2 trzeba mieć miejsce a mój stół przeszedł 3 złamania wiec nie za bardzo mam na czym grać. Ale Hubby coś kombinuje i może znowu moje krasnoludy zaczną ścinać elfie głowy(mam nadzieje ze z wprawy nie wyszły)

Odnośnie SOKsów dość silna armia odziały po 97 pkt z swietnymi statystykami. Tracą na pancerzu ale jak dojdą do ww to wiele potrafią a i ciężko ich trafić. Czary oparte na dmg są dość specyficzne gdyż dobrze radzą sobie z oddziałami o słabszym pancerzu a na mod poj najlepsze sa odziały które mało kiedy zadają mniej obrażeń niż 10. Przed ostrzałem osłoni cie ściana pnączy która pozwala zmienić pole bitwy w takie jak pasuje twojej armii a w razie potrzeby jest jeszcze oddech smoka(chociaż nie wiem dokładnie jak on działa bo nigdy nie widziałem go w praktyce) Podsumowując dość specyfincza silna armia.
Ale ja ja znam ją tylko z pola bitwy i rozpoznania jakie moi klanowi zwiadowcy mi dostarczyli. Moze wiecej opowiedza o nich ich własni generałowie.

Pozdrawiam Nowych i tych starszych(nie wiekiem ale wtajemniczeniem) Graczy. Dopóki ktoś będzie coś robił w związku z chronopia ona nigdy nie umrze a dopóki armia będzie stała na półce/piwnicy zawsze można do niej wrocić
Ostatnio edytowany przez Aramir, Pią Sty 01, 2010 2:07 pm, edytowano w sumie 1 raz
"nie obchodzi mnie ile zyskalismy na jego zdradzie. Wciaz pozostaje zdrajcą i jako taki zostanie stracony"
Awatar użytkownika
Aramir
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży

Miejscowość: Stalowa Wola

Postprzez Kameleon » Pią Sty 01, 2010 1:57 pm

w ogóle dziwi mnie ze liissu takie coś napisał. Osoba która po 2 konwentach na których promowaliśmy chronopie powiedziała ze już więcej tego nie robi bo woli promować oim. ?????

Powiedział, że ma dość , bo widzi jakie zainteresowanie jest Chronopią. Nikt tego nie zna , nawet nigdy nie słyszał. Po pierwszym konwencie " NIBY " ktoś się zainteresował, pytał itp... a potem na losach ktoś wygrał armie... Nie minął miesiąc jak armia znalazła się na allegro. Więc ja nie widze sensu jakiegokolwiek promowania , póki się wszyscy nie zgadamy ,nie uzgodnimy , nie weźmiemy wszyscy do pracy. Przykro mi to stwierdzić , ale ostatnimi czasy Chronopię próbowali reanimować : Ja , Liissu , Wrathreaven oraz Krzysiek.

Ja uważam ze martwy system daje nam więcej możliwości niż żywy.
po pierwsze możemy się nim dowolnie bawić co prawda cześć graczy tego nie zaakceptuje ale możemy coś wymyślać.

Co do możliwości przy martwym systemie... Ok , możemy zmieniać ... ale po cholere ? Jedyne co możemy zrobić to próbować poprawić błędy , sprawić aby zasady były bardziej przejrzyste .

Grywam rzadko w chronopie bo jeden pojedynek to ok 3h a ostatnio ciężko znaleźć tyle czasu. Po 2 trzeba mieć miejsce a mój stół przeszedł 3 złamania wiec nie za bardzo mam na czym grać. Ale Hubby coś kombinuje i może znowu moje krasnoludy zaczną ścinać elfie głowy(mam nadzieje ze z wprawy nie wyszły)

Miejmy nadzieję... przynajmniej nie tylko ja z bratem będę pogrywał w Chronopie w Stalowej...

Co do armi Synów Kronosa... to naprawdę super armia. Ma potężne czary , oraz jedne z najlepszych odddziałów do walki wręcz. Co do ich skuteczności... nie raz przekonałem się na własnej skórze , że nawet najlepsza rozpiska potrafi zawieść przez ich czary , a szczególnie ścianę pnączy, która potrafi naprawdę zdenerwować , oraz oddzielić oddziały od jakichkolwiek posiłków.

Don - cieszę się , że zacząłeś się bawić w ten system , oraz mam nadzieję, że wciągniesz do niego jeszcze nie jednego ze swoich kumpli :)
Pozdrawiam Cię , oraz życzę powodzenia w zbieraniu armii.

Aramirze, taka mała prośba... nie wiem czy chcesz tym okazać jakiś brak szacunku do mojego brata , ale jak piszesz pseudonimy innych z dużej litery , to go nie wyróżniaj.

PS : Trochę spóźnione , ale : Życzę Wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku , oraz mam nadzieję , że ten rok okażę się szczęśliwy dla Chronopi.
"Pesymista widzi ciemny tunel
Optymista widzi światełko w tunelu
Realista widzi pociąg
A maszynista widzi trzech debili na torach"
Awatar użytkownika
Kameleon
Starszy sierżant
Starszy sierżant

Miejscowość: Pysznica

Postprzez Liissu » Nie Sty 03, 2010 1:26 pm

Mam propozycje.
Mógłbym zająć się prowadzeniem bloga tylko i wyłącznie o Chronopii , w którym chciałbym zamieszczać :
- Od czego zacząć
- Gdzie można dostać zasady
- Co jest potrzebne do gry, itd

Następnie :
- Napisać parę zdań o każdej armii z osobna , zrobić spis jednostek , do każdej napisać statystyki + zdjęcie , ale nie te które były robione przez Targeta , lecz modeli , które posiadamy My , pomalowane , bądź nie.
- Raporty z Bitew
- Miejsca, gdzie można zagrać
- Samouczki jak robić makiety
- Ewentualny kurs malowania, itd.

Najważniejsze, tak jak napisał Pietia jest częste uaktualnianie bloga, więc chciałbym żeby każdy kto ma ochote pomóc Chronopi przygotował raz w tygodniu przygotował jakiegoś ciekawego posta, wysyłał go mi, a ja bym go wrzucał na bloga. Oczywiście podpisywałbym go imieniem bądź ksywką autora.
Pracy na pewno by było sporo, najważniejsza tu by była systematyczność i chęć pomocy z Waszej strony.

Osoby chętne , proszę aby wpisywały się w tym temacie , jeżeli będzie kilku chętnych założę nowy temat , w którym dogadamy co i jak i zaczniemy wspólnie prowadzić bloga.
Liissu
Podporucznik
Podporucznik

Postprzez vanswirr » Nie Sty 03, 2010 4:34 pm

Jestem jak najbardziej za. Nie po to kurwa kupowałem cztery armie żeby tylko na półce stały.
vanswirr
Plutonowy
Plutonowy

Miejscowość: Toruń

Postprzez Starwarrior » Nie Sty 03, 2010 7:32 pm

Nie klnąć!!
Image
Awatar użytkownika
Starwarrior
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy

Miejscowość: Zielonka pod którą jest Warszawa

Następna

Wróć do Ogólnie o Chronopii

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość