Głębokie rozpoznanie - Lubelski event dla początkujących

Moderatorzy: BORS, NairoD, Venator, KędzioR_vo, Kadzik

Głębokie rozpoznanie - Lubelski event dla początkujących

Postprzez Husqvarna » Wto Cze 05, 2012 4:12 pm

Witam,

zgodnie z zapowiedziami, czas na stworzenie fabularnego cyklu gier dla początkujących graczy. Nie jest to wymóg, aby wziąć udział, ale z myślą o nowych graczach wyznaczony jest format.

Jak to będzie działało?

Co tydzień, lub co dwa tygodnie będzie pojawiała się fabularna zajawka, po której będę umieszczał scenariusz obowiązujący do kolejnego tygodnia- dwóch. Każdy z uczestników powinien w tym czasie rozegrać aktualny scenariusz. Od tego, jak pójdzie komu jego rozegranie, będzie zależał dalszy ciąg fabuły oraz parę innych drobiazgów ( np. jakiś złapany dodatkowy sprzęt będzie mógł zostać na kolejną bitwę ). Moje uczestnictwo przy grach nie będzie obligatoryjne. Po każdej turze gry zamieszczę fabularne raporty z wyników bitew.

Format: rozpiski na 150 pkt.

Do łikendu pojawi się pierwszy scenariusz, tymczasem zapraszam do zgłaszania się. :)

Zachęcam do krótkiego opisu rozpiski ( fluffowego ) przy zgłaszaniu się.

Transmisja z kamery KWO-12
------------------------------ łączenie --------------------------
Połączono pomyślnie!

„ Ragun nerwowo sprawdził jeszcze raz karabin, poprawił kamizelkę i ładownice. Rozejrzał się dookoła obrzucając wzrokiem szykujących się równie niespokojnie kolegów z oddziału. Równomierny huk pracujących silników zaczynał powoli schodzić na niższy ton, co oznaczało jedno – są blisko.
Lądownik sunął po niebie prosto do celu. Maszyna wyglądała dość ociężale, ale to tylko pozory, zabawki, które inżynierowie z Bakunina montują w takich śmigaczach potrafią sprawić, że pilot może bez problemu unikać niekierowanych rakiet. Tym razem jednak na podejściu było cicho. To zawsze powoduje wzrost napięcia zamiast spokoju. Wojna nauczyła ludzi jednej rzeczy – kiedy jest cicho, to coś jest nie tak…”

Misja 1: Podejście
Czas: 6 tur
Zasady wystawienia: Każdy z graczy wyznacza w swojej strefie wystawienia strefę zrzutu oddziału ( circular template ) i może wystawiać modele na normalnych zasadach w odległości do 8” od wzornika. Modele z AD wchodzą na własnych zasadach, modele z Infiltration/Mechanized Deployment mogą skorzystać z własnych zasad po udanym teście WIP ( nie odkrywa modelu, przed wystawieniem zdawany ), jeśli się nie powiedzie wystawiamy, jak wyżej.

Sceneria: Na każdym stole powinny być co najmniej 4 lasy ( w tym min. dwa pomiędzy strefami rozstawienia ); Na linii środka stołu ( możliwie najbardziej w centrum ) ustawić należy budynek 5x5/6x6” Który ma min. 3 wejścia ( musi być po 1 od kierunków stref wystawienia obu graczy ).

Scenariusz: Na stole znajduje się 5 znaczników informacji o obszarze lądowania. Stoją one na linii środka stołu. Zbieranie ich następuje w ‘base contact’ za pomocą short skilla: zebranie info. Aby się udało trzeba zdać test WIP -3 ( doctor/inżynier normalny WIP ). Dane są przekazywane przez zbierającego i znikają ze stołu.

Budynek ustawiany wcześniej ma duże znaczenie dla zdobycia przyczółka na obszarze zrzutu i możliwości kontynuowania misji.
Warunki zwycięstwa:
- 2 VP za zebranie większej liczby informacji niż przeciwnik, na końcu gry;
- 1 VP za posiadanie jakiegokolwiek żywego modelu w obrębie budynku na koniec gry ( w przypadku posiadania modeli przez obu graczy, ten który ma więcej, jeśli tyle samo, ten, który posiada droższy );
- 1 VP za przeżycie porucznika przez całą bitwę;

Profity:
- Zwycięzca w przyszłym scenariuszu przejmuje rolę Zdobywcy oraz ma do przydzielenia na następną bitwę V: Courage dla dwóch modeli;
- Przegrany przejmuję rolę Partyzanta w przyszłym scenariuszu;

Lista:
1. Delfin
2. Delfina brat Młody
3. Noun
4. Wróbel
5. Stelker
6.
Ostatnio edytowany przez Husqvarna Pon Cze 11, 2012 11:39 am, edytowano w sumie 5 razy
ok, ok, nie było rozmowy, rzeczywiście w podręczniku jest inaczej, nie kłóciliśmy się, nie nazwałem Cię tempym c*ujem, mój błąd

Image

http://www.bedziepieklo.pl - Ostre sosy i przyprawy dla każdego!
Awatar użytkownika
Husqvarna
Wargamer
Wargamer

Miejscowość: KGB 'Bastion' Pionki

Re: Głębokie rozpoznanie - Lubelski event dla początkujących

Postprzez Delfin » Śro Cze 06, 2012 11:11 am

Ja chętnie, brejdaka mojego też zapisz :)
Delfin
Starszy chorąży
Starszy chorąży

Postprzez Noun » Śro Cze 06, 2012 12:12 pm

Też chętnie wezmę udział :) rozpiski i fluff tutaj czy podsyłać na pm ?
Noun
Porucznik
Porucznik

Miejscowość: Lublin

Postprzez Husqvarna » Śro Cze 06, 2012 12:28 pm

Tutaj, niech każdy ma zabawę, poza tym to dobry klimat będzie :)
ok, ok, nie było rozmowy, rzeczywiście w podręczniku jest inaczej, nie kłóciliśmy się, nie nazwałem Cię tempym c*ujem, mój błąd

Image

Awatar użytkownika
Husqvarna
Wargamer
Wargamer

Postprzez Delfin » Śro Cze 06, 2012 1:52 pm

Mój brejdak występuje jako Młody :P
Delfin
Starszy chorąży
Starszy chorąży

Postprzez wróbel » Śro Cze 06, 2012 2:17 pm

Ja też się zgłaszam :)
wróbel
Kapral
Kapral

Postprzez stelker » Czw Cze 07, 2012 4:12 pm

Ja się wstępnie zgłaszam na 100% będę cokolwiek wiedzieć jak będzie znany termin . Co do rozpisek to wstawianych w tym temacie to co z jednostkami w camo ?
Image
Image
Ariadna 350 punktów Panocenia 406 punktów
Necessitas in loco, spes in virtute, salus in victoria
https://picasaweb.google.com/104530186517955728265
http://stelkerowyblog.blogspot.com/
Awatar użytkownika
stelker
Sierżant sztabowy
Sierżant sztabowy

Miejscowość: Biłgoraj/Lublin

Postprzez Dabi » Pią Cze 08, 2012 7:15 am

Pewnie nie ma problemu aby były opisane w rozpisce ale nie wiem jak Hus do tego podejdzie.

Na 150 póki co się nie zgłaszam jakby miało to straszyć nowych graczy. Chociaż taką pseudokampanię bym nawet chętnie zagrał.
Konfrontacja Reaktywacja - przywracamy dawną grę Rackhama na stoły. Doskonały skirmish w oryginalnym świecie, z pięknymi modelami zarżnięty przez durną politykę wydawniczą. Szczegóły wkrótce. Chcesz więdzieć więcej i dowiedzieć się czegoś o grze która była dla skirmishy fantasy tym czym Infinity dla skirmishy science-fiction ? - proszę o PW.
Awatar użytkownika
Dabi
Major
Major

Postprzez Crespos » Pią Cze 08, 2012 8:50 am

Ja też chętnie bym w coś takiego pograł, ale z powodu takiego jak Dabi i braku dyspozycyjności sobie odpuszczę. Dobrej zabawy :)
Crespos
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy

Postprzez stelker » Pią Cze 08, 2012 9:42 pm

Wiadomo już coś o terminie takiej bitwy ?
Image
Image
Awatar użytkownika
stelker
Sierżant sztabowy
Sierżant sztabowy

Postprzez Husqvarna » Sob Cze 09, 2012 4:19 pm

Jednostki z camo, spoko, zero problemu, nie ingeruję w zasady składania rozpisek, jutro wrzucę scenariusz nr 1 i szczegóły.

Image

Awatar użytkownika
Husqvarna
Wargamer
Wargamer

Postprzez stelker » Sob Cze 09, 2012 5:32 pm

Nie chodzi mi o ingerowanie w rozpiski ale jeśli mamy wrzucać flufowy opis i jawne rozpiski to równało by się chyba ujawnieniu jednostek w camo chyba że przy wrzucaniu tu rozpiski jednoski te można zwyczajnie pominąć ?
Image
Image
Awatar użytkownika
stelker
Sierżant sztabowy
Sierżant sztabowy

Postprzez Husqvarna » Pon Cze 11, 2012 11:37 am

Transmisja z kamery KWO-12
------------------------------ łączenie --------------------------
Połączono pomyślnie!

„ Ragun nerwowo sprawdził jeszcze raz karabin, poprawił kamizelkę i ładownice. Rozejrzał się dookoła obrzucając wzrokiem szykujących się równie niespokojnie kolegów z oddziału. Równomierny huk pracujących silników zaczynał powoli schodzić na niższy ton, co oznaczało jedno – są blisko.
Lądownik sunął po niebie prosto do celu. Maszyna wyglądała dość ociężale, ale to tylko pozory, zabawki, które inżynierowie z Bakunina montują w takich śmigaczach potrafią sprawić, że pilot może bez problemu unikać niekierowanych rakiet. Tym razem jednak na podejściu było cicho. To zawsze powoduje wzrost napięcia zamiast spokoju. Wojna nauczyła ludzi jednej rzeczy – kiedy jest cicho, to coś jest nie tak…”

Misja 1: Podejście
Czas: 6 tur
Zasady wystawienia: Każdy z graczy wyznacza w swojej strefie wystawienia strefę zrzutu oddziału ( circular template ) i może wystawiać modele na normalnych zasadach w odległości do 8” od wzornika. Modele z AD wchodzą na własnych zasadach, modele z Infiltration/Mechanized Deployment mogą skorzystać z własnych zasad po udanym teście WIP ( nie odkrywa modelu, przed wystawieniem zdawany ), jeśli się nie powiedzie wystawiamy, jak wyżej.

Sceneria: Na każdym stole powinny być co najmniej 4 lasy ( w tym min. dwa pomiędzy strefami rozstawienia ); Na linii środka stołu ( możliwie najbardziej w centrum ) ustawić należy budynek 5x5/6x6” Który ma min. 3 wejścia ( musi być po 1 od kierunków stref wystawienia obu graczy ).

Scenariusz: Na stole znajduje się 5 znaczników informacji o obszarze lądowania. Stoją one na linii środka stołu. Zbieranie ich następuje w ‘base contact’ za pomocą short skilla: zebranie info. Aby się udało trzeba zdać test WIP -3 ( doctor/inżynier normalny WIP ). Dane są przekazywane przez zbierającego i znikają ze stołu.

Budynek ustawiany wcześniej ma duże znaczenie dla zdobycia przyczółka na obszarze zrzutu i możliwości kontynuowania misji.
Warunki zwycięstwa:
- 2 VP za zebranie większej liczby informacji niż przeciwnik, na końcu gry;
- 1 VP za posiadanie jakiegokolwiek żywego modelu w obrębie budynku na koniec gry ( w przypadku posiadania modeli przez obu graczy, ten który ma więcej, jeśli tyle samo, ten, który posiada droższy );
- 1 VP za przeżycie porucznika przez całą bitwę;

Profity:
- Zwycięzca w przyszłym scenariuszu przejmuje rolę Zdobywcy oraz ma do przydzielenia na następną bitwę V: Courage dla dwóch modeli;
- Przegrany przejmuję rolę Partyzanta w przyszłym scenariuszu;

Image

Awatar użytkownika
Husqvarna
Wargamer
Wargamer

Postprzez Husqvarna » Pon Cze 11, 2012 11:39 am

stelker napisał(a):Nie chodzi mi o ingerowanie w rozpiski ale jeśli mamy wrzucać flufowy opis i jawne rozpiski to równało by się chyba ujawnieniu jednostek w camo chyba że przy wrzucaniu tu rozpiski jednoski te można zwyczajnie pominąć ?

Myślałem, żeby tutaj wrzucać tylko fluff, tylko nie napisałem tego wcześniej. Rozpiski można zachować dla siebie.

Image

Awatar użytkownika
Husqvarna
Wargamer
Wargamer

Postprzez stelker » Śro Cze 13, 2012 6:35 pm

Rozegraślimy dzisiaj z Nounem pierwszy scenariusz wystawiłem odział szturmowy ariadny w sile
1x2nd Irregular Cameronians Reg
1xVeteran Kazak (HMG)
1xTankHunter (Autocannon)
3xLine Kazak (Rifle)
Moim przeciwnikiem był odział Alephu . W pierwszej turze infiltrator alephu wykończył cameroniana rzucanie granató dymnych w ARO się totalnie nie sprawdziło . Weteran pomścił cameroniana szatkując infiltratora serią z HMG niedługo potem została sam zabity nie pamiętam już przez kogo . TankHunter padł bo krótkiej wymianie ognia . A wykończenie kozaków było kwestią czasu . Cała bitwa zakończyła się totalną klęską Ariadny . Mam nadzieje że Noun uzupełni tą krótką relację na koniec garść fotek przepraszam za ich jakość i ilość ale w ogniu walki jakoś się zapomina o takich drobiazgach .
Image
Image
Image
Image
A tak na magnesie działa wam army builder na stronie infinity mam z nim od wczoraj problemy i nie wiem czy to coś u mnie czy jakieś ogólne problemy
Image
Image
Awatar użytkownika
stelker
Sierżant sztabowy
Sierżant sztabowy

Następna

Wróć do Infinity: Spotkania, ligi lokalne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości