Kraków, 30.07, turniej na Strychu!

Moderatorzy: BORS, NairoD, Venator, KędzioR_vo, Kadzik

Kraków, 30.07, turniej na Strychu!

Postprzez Ranger » Wto Lip 16, 2013 3:17 pm

Zakładam oddzielny temat. Miło mi zaprosić was na lokalny turniej Infinity, który odbędzie się w Krakowie w dniu 30 lipca 2013 (wtorek). Do klubu można się łatwo dostać z Dworca Głównego PKP/PKS, co ilustruje poniższa mapka:

Image

LOKALIZACJA: Klub Strych, ulica Masarska 14 w Krakowie.
Dogodny dojazd jest tramwajem linii 50 z przystanku z tunelu pod Galerią Krakowską. Miejsce do grania jest tuż za Galerią Kazimierz.

START i CZAS TRWANIA TURNIEJU: Turniej startuje o 16.25, jednakże "zbiórka" jest o 16.10. Kwadrans umożliwi parowanie oraz rozłożenie własnych modeli.

Gramy po 4 tury, 90 minut albo do wybicia przeciwnika, w zależności od tego, co stanie się pierwsze. Jeśli w czasie Twojej tury wybijesz przeciwnika do zera, to grasz do końca swojej tury. Jeśli natomiast wybijesz przeciwnika w jego turze, lub też na początku jego tury będzie miał retreat!, wtedy też możesz dograć następną własną turę (o ile nie przekraczasz żadnego z limitów) z połową rozkazów zaokrąglaną w górę.

I tura: 16.25-17.55
II tura: 18.00-19.30
III tura: 19.45-21.15

Jednocześnie zaznaczam, iż nie jest możliwe przesunięcie godziny na późniejszą, ponieważ klub jest otwarty do 21.30.

FORMAT: 200 punktów i 4 SWC (uwzględniając wszelkie bonusy dawane przez zdolności specjalne postaci). Warunkiem wzięcia udziału w turnieju jest uiszczenie wpisowego w wysokości 10 złotych, która to kwota w całości zostanie przeznaczona na nagrody. Dodatkowo każdy z graczy proszony jest o wzięcie 2 złotych, by opłacić "wejściówkę" dla klubu Strych.

PROXY: w granicach przyzwoitości, niech będzie że max 3 modele tej samej wielkości (więc nie proksujemy TAG-a piechotą). Brak oceny hobbystycznej/malarskiej. Spec-Opsi są niedopuszczeni do grania.

PAROWANIE: w pierwszej turze losowo, potem systemem szwajcarskim (parujemy 1 z 2, 3 z 4 etc.). W przypadku nieparzystej liczby osób osoba najbardziej spóźniona dostaje baja, w przypadku parzystej liczby osób obaj spóźnieni grają ze sobą bez dodatkowego czasu. W przypadku gdy przeciwnik ma Retreat lub zostanie wybity i nastąpi to w jego turze, to drugi gracz może rozegrać swoją turę z połową rozkazów. Gdy nastąpi to w naszej turze, to dogrywamy ją do końca i gra się kończy.

Bye jest liczony następująco:

Gracz pauzujący dostaje średnią OP i VP wszystkich zdobytych w danej grze, w której udziału nie brał. Jeśli powiedzmy były wyniki 4-1 5-2 i 4-3 to łącznie OP gracze zdobyli 19, a było ich 6, więc wychodzi 3 na jednego, zaokrąglając matematycznie. Tak samo z VP. A bilans - te 3OP liczymy na plus.

SĘDZIOWIE:
Ranger
P1et1a

NAGRODY: dzięki wsparciu firmy Wargamer, będącej dystrybutorem Infinity na Polskę, możemy liczyć na konkretne wsparcie w kwestii nagród rzeczowych. Cała kwota wpisowego zostaje przekazana na nagrody.

LISTA GRACZY:

1. Ranger - PanOceania/Ariadna (obecność potwierdzona)
2. Encaitar - Combined Army (obecność potwierdzona)
3. Vampaj - PanOceania (Military Orders) (obecność potwierdzona)
4. P1et1a - Nomads (Corregidor/Bakunin) (obecność potwierdzona)
5. KasCer - Yu-Jing (obecność potwierdzona)
6. Karol - Aleph (obecność potwierdzona)
7. Fireant - Combined Army (obecność potwierdzona)
8. Xenon - Yu-Jing (Japanese Sectorial Army) (obecność potwierdzona)


Mile widziane także osoby nowe, które chciałyby przyjrzeć się potyczkom w Infinity. Wprawdzie tego dnia nie będą prowadzone jakiekolwiek warsztaty, ale będzie możliwość podpatrzyć jak działa mechanika oraz jakie występują frakcje.

A poniżej proponowane scenariusze. Zaznaczę, że pochodzą one z pomorskich gier i opracowywał je KędzioR. Dokonałem niewielkich zmian, niektóre już testowałem, a więc:

1. Seize the Beacons (pierwowzór jest w ITS) - jeden jest na środku, dwa ustawiamy na linii środkowej po 12 cali od niego, po czym wykonujemy dla nich test scatter - "1" do środka, D20 jako kierunek, D6 jako ilość cali zniesienia.
Cele gry - za ustawienie każdego z nadajników 2OP.
Za zabicie 100VP wroga - 1OP.
Za wykonanie tajnego zadania z listy ITS - 1 OP.

Razem maks 8OP.

Ustawiać nadajniki mogą specjaliści (zgodnie z ITS, a więc: Hakerzy, Inżynierowie, Forward Observers, jednostki z Chain of Command i Porucznik), ewentualnie haker przez repeatera z WIP -3, inżynier przez dronkę z WIP -3, jednostka ze zdolnością Specialist -3, zwykłe jednostki z WIP -9.

2. Naukowiec - Na środku stołu znajduje się teleporter 40mm. Naukowiec wbrew pozorom nie jest typowym mięczakiem – w związku ze swoją decydującą rolą dostał najnowszy pancerz i biegnie przez pole bitwy niemal dziarsko, choć w lekkim szoku.

Zaczynasz grę z dodatkową figurką naukowca:
MOV 4-4 CC10 BS10 PH10 WIP12 ARM4 BTS-6 W2
jest nieuzbrojony.

Wystawia się go zsynchronizowanego automatycznie z własną, wybraną jednostką, w bezpośrednim kontakcie i tak należy rozumieć w całej rozciągłości pojęcia synchronizacji - modele idą podstawka w podstawkę. Wybrana jednostka ma go konwojować do teleportera. Porusza się korzystając z rozkazów konwojującego. Jeśli żołnierz zginie lub naukowiec z jakichkolwiek innych powodów zostanie bez konwojenta, to od kolejnej tury naukowiec staje się Impetous i musi biec do własnej krawędzi, po dotknięciu jej znika z gry. Można go synchronizować po raz kolejny - jest to short skill WiP -3.

Po wsadzeniu naukowca na teleporter wydaje się pełen rozkaz na odlecenie nim. Za to są 4OP, jako że jest to główny cel misji. Należy pamiętać, iż obie strony mają możliwość wysłania swojego doktorka. Nie jest tak, że gdy jedna ze stron to zrobi, to w kapsule nagle brakuje paliwa i nie poleci. Druga strona wciąż może to uczynić.

Naukowiec w związku z posiadaniem nowoczesnego pancerza jest podatny na hakowanie i bronie emitujące promieniowanie E/M. Reset jest możliwy poprzez konwojenta.

Dodatkowo punktowane jest przejęcie wrogiego naukowca (zabicie konwojenta, zsynchronizowanie własnej jednostki z wrogim naukowcem - short skill WIP-3) – 1OP.
Za dojście z wrogim naukowcem do teleportera i wysłanie go do dowództwa – kolejny 1OP.
Razem mamy 6OP za naukowców plus po 1OP realizację każdego z tajnych zadań z listy ITS - łącznie 8 OP.

Przy strzelaniu do naukowca konwojowanego przez jednostkę wroga lub do wroga, który konwojuje mózgowca, stosujemy modyfikator -6 do trafienia. Tak, jak przy walce wręcz - zawsze jest ryzyko zabicia konwojenta lub jednostki konwojującej.

TAGi, REMy, jednostki Impetous itp nie mogą synchronizować się ani ze swoim, ani z wrogim naukowcem.

3. Misja Treningowa - wiadomo, mordujemy wrogie jednostki różnymi naszymi.

Za zabicie wrogów 2 jednostkami - 1OP
Za zabicie wrogów 3 jednostkami -2OP
Zabicie 4 jednostkami - 3OP
5 jednostkami i więcej - 4OP
Dodatkowo za posiadanie "killsów" u większej ilości jednostek, niż posiada wróg - 1OP.
Za dwa razy większą ilość killerów - 1OP
Dodatkowo za wybicie 100VP - 1OP
Za tajne zadanie, losowane przed grą - 1 OP.

Dobijanie przy stanie Uncounsciousness się nie liczy. Jednostka nieprzytomna, która nie otrzyma pomocy do końca gry umiera i liczy się to jako "kills" sprawcy. Zranienie i spowodowanie unconsciousness, które później wskutek błędu lekarza (itp) spowoduje śmierć, liczy się za "killsa". U Shasvaastii doprowadzenie do stanu jajka daje OP. Jednostki, które zginą na skutek działania miny/koali/przejętego TAG'a/Sepsitora idą "na konto" tego, kto tymi sprzętami dysponuje.

Łącznie do zdobycia 24 OP.
Ostatnio edytowany przez Ranger Czw Lip 25, 2013 11:46 am, edytowano w sumie 19 razy
Image
Awatar użytkownika
Ranger
Podporucznik
Podporucznik
 
Posty: 1216
Rejestracja: Sob Sty 21, 2012 3:48 pm
Miejscowość: Trójmiasto

Re: Kraków, 30.07, turniej na Strychu!

Postprzez KasCer » Wto Lip 16, 2013 8:37 pm

Również się wstępnie zapisuję, gdyż przez dwa tygodnie wszystko może się zdarzyć, a ja nie lubię się ostatecznie deklarować zawczasu.

Poinformowałem również kolegę Karola o turnieju, zakupił nawet z tej okazji nowe pudełko figurek :D
KasCer
Młodszy chorąży sztabowy
Młodszy chorąży sztabowy
 
Posty: 490
Rejestracja: Czw Wrz 22, 2011 9:18 pm
Miejscowość: Kraków

Re: Kraków, 30.07, turniej na Strychu!

Postprzez Ranger » Wto Lip 16, 2013 9:41 pm

Super, dopisuję Cię :) Twojego kolegę zapiszę z trzema znakami zapytania, może w końcu przyjdzie :)

Co do scenariuszów, to najprawdopodobniej zaczerpnę coś z trójmiejskich rozwiązań. Sporą część osobiście testowałem i było dobrze.
Image
Awatar użytkownika
Ranger
Podporucznik
Podporucznik
 
Posty: 1216
Rejestracja: Sob Sty 21, 2012 3:48 pm
Miejscowość: Trójmiasto

Ważna informacja

Postprzez Ranger » Śro Lip 17, 2013 1:08 pm

Ważna informacja - jeśli uda nam się zebrać wpisowe, to możemy liczyć na konkretne wsparcie dystrybutora w formie nagród, być może też ciekawych upominków. Jestem po słowie z pracownikiem Wargamera i wybór formy nagrody pozostaje w ich gestii. Warunkiem jest jednak zebranie wpisowego (ustaliłbym 10 złotych, 2 zł na klub przynieście ze sobą) jeszcze przed turniejem (tym zajmę się ja) w nieprzekraczalnym terminie do 23 lipca tego roku włącznie. Uważam, że warto skorzystać ze wsparcia, jakie oferuje nam Wargamer. W razie czego szczegóły na PW.

PS: odzew z waszej strony jest konieczny :wink:
Image
Awatar użytkownika
Ranger
Podporucznik
Podporucznik
 
Posty: 1216
Rejestracja: Sob Sty 21, 2012 3:48 pm
Miejscowość: Trójmiasto

Re: Kraków, 30.07, turniej na Strychu!

Postprzez tehK » Czw Lip 18, 2013 6:18 pm

Yh, skończyły mi się argumenty przeciw rejestracji i dałem się ostatecznie namówić na turniej.

Tu Karol, wspomniany kolega KasCera, potwierdzam się z Alephem.
Awatar użytkownika
tehK
Starszy plutonowy
Starszy plutonowy
 
Posty: 69
Rejestracja: Czw Lip 18, 2013 6:13 pm

Re: Kraków, 30.07, turniej na Strychu!

Postprzez Ranger » Czw Lip 18, 2013 6:21 pm

Okej, przyjąłem :wink: Niniejszym czekamy tylko na potwierdzenie Pietii i KasCera właśnie. Obaj wiedzą o wszystkim :)
Image
Awatar użytkownika
Ranger
Podporucznik
Podporucznik
 
Posty: 1216
Rejestracja: Sob Sty 21, 2012 3:48 pm
Miejscowość: Trójmiasto

Re: Kraków, 30.07, turniej na Strychu!

Postprzez KasCer » Czw Lip 18, 2013 6:29 pm

Potwierdzam się, a nawet jakbym nie przybył to i tak się rozliczę z P1et1ą z wpisowego :)
KasCer
Młodszy chorąży sztabowy
Młodszy chorąży sztabowy
 
Posty: 490
Rejestracja: Czw Wrz 22, 2011 9:18 pm
Miejscowość: Kraków

Re: Kraków, 30.07, turniej na Strychu!

Postprzez Ranger » Czw Lip 18, 2013 7:48 pm

Bomba, myślę że potwierdzenie ze strony Piotra to będzie formalność. Z tego co się dziś dowiedziałem, to ma na ten moment sporo czasu :wink:
Image
Awatar użytkownika
Ranger
Podporucznik
Podporucznik
 
Posty: 1216
Rejestracja: Sob Sty 21, 2012 3:48 pm
Miejscowość: Trójmiasto

Re: Kraków, 30.07, turniej na Strychu!

Postprzez P1et1a » Czw Lip 18, 2013 8:08 pm

Heh, na ostatni nasz turniej przyszedłem z "masywnym zapaleniem płuc", aż dzień później wylądowałem w szpitalu. Jak widać - ciężko powstrzymać mnie przed grą :D

Będę, będę, na 99% ;)
Image
We're not fighting to be heard
We just wanna watch you burn
Awatar użytkownika
P1et1a
Podporucznik
Podporucznik
 
Posty: 1329
Rejestracja: Śro Lis 16, 2011 10:36 pm
Miejscowość: Kraków

Re: Kraków, 30.07, turniej na Strychu!

Postprzez Ranger » Czw Lip 18, 2013 10:33 pm

Ołki dołki, mamy 6 potwierdzonych osób, mobilizacja udana :) Wkrótce wrzucę scenariusze, żeby był czas na ewentualne poprawki i uwagi.

Piotrze, nie dość że byłeś na tym październikowym turnieju, to z prędkością światła wrzuciłeś jeszcze zdjęcia 8)
Image
Awatar użytkownika
Ranger
Podporucznik
Podporucznik
 
Posty: 1216
Rejestracja: Sob Sty 21, 2012 3:48 pm
Miejscowość: Trójmiasto

Re: Kraków, 30.07, turniej na Strychu!

Postprzez Fireant » Pią Lip 19, 2013 8:17 am

Też będę. Połączona Armia. Na 100% ;)
Ostatnio edytowany przez Fireant, Pią Lip 19, 2013 4:25 pm, edytowano w sumie 1 raz
Image
Awatar użytkownika
Fireant
Starszy sierżant
Starszy sierżant
 
Posty: 104
Rejestracja: Śro Mar 06, 2013 9:01 am

Re: Kraków, 30.07, turniej na Strychu!

Postprzez Ranger » Pią Lip 19, 2013 1:07 pm

Roger that. Ale liczba, jeszcze chwila i podwoimy wynik z października :)

EDIT: do tematu wrzuciłem scenariusze. Zachęcam do zapoznania się, testowania i zgłaszania uwag :) Przypominam wszystkim przymierzającym się do grania, że mamy ostatnie wolne miejsce!
Image
Awatar użytkownika
Ranger
Podporucznik
Podporucznik
 
Posty: 1216
Rejestracja: Sob Sty 21, 2012 3:48 pm
Miejscowość: Trójmiasto

Re: Kraków, 30.07, turniej na Strychu!

Postprzez Xenon » Pią Lip 19, 2013 5:00 pm

Ja raczej będę i może zagram jak dojdzie podstawka.
Xenon
Starszy sierżant sztabowy
Starszy sierżant sztabowy
 
Posty: 246
Rejestracja: Pon Lip 15, 2013 5:45 pm
Miejscowość: Wieliczka/Kraków

Re: Kraków, 30.07, turniej na Strychu!

Postprzez Encaitar » Pią Lip 19, 2013 5:41 pm

Xenon napisał(a):Ja raczej będę i może zagram jak dojdzie podstawka.


Może dałby się coś od kogoś pożyczyć? Jaka frakcja?
Encaitar
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
 
Posty: 834
Rejestracja: Śro Mar 03, 2010 9:05 pm
Miejscowość: Kraków

Re: Kraków, 30.07, turniej na Strychu!

Postprzez Ranger » Pią Lip 19, 2013 5:49 pm

Podejrzewam, że plany Xenona się nie zmieniły i będzie to Yu-Jing.

Xenon - dopisuję Cię na listę, do wtorku muszę mieć od Ciebie potwierdzenie, że będziesz na 100% - jest to kwestia wpisowego i związanych z nim nagród :) A starter to na pewno dojdzie w 10 dni, no chyba że brałeś gdzieś "na zamówienie" :)

Fireant - zmieniam armię na Kombinat :wink:
Image
Awatar użytkownika
Ranger
Podporucznik
Podporucznik
 
Posty: 1216
Rejestracja: Sob Sty 21, 2012 3:48 pm
Miejscowość: Trójmiasto

Następna

Wróć do Infinity: Turnieje ogólnopolskie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

cron