Kraków - III turniej Infinity na Strychu - 17.09.2013

Moderatorzy: BORS, NairoD, Venator, KędzioR_vo, Kadzik

Kraków - III turniej Infinity na Strychu - 17.09.2013

Postprzez Ranger » Śro Wrz 11, 2013 9:23 pm

Tak tak, nie mylicie się. Kraków robi trzeci turniej Infinity :wink: Wydzielam wątek, ponieważ jest spore zainteresowanie tym wydarzeniem.

GDZIE? Klub Strych, ulica Masarska 14. Naszą wizytę zapowiedziałem ;) Na Strych dojechać można z kilku stron. Gdyby wybierał się ktoś z przyjezdnych i nie wiedział, jak trafić, to niech odezwie się tu lub przez PW.
A dokładniej:

Image

KIEDY? 17.09.2013 (WTOREK). Startujemy o 16 (ale jest opcja na wcześniejszą porę, patrz dyskusja niżej). Ostatni tur pokazał, iż rozpoczęcie później wiąże się z szybkim dogrywaniem ostatniej, III rundy. Proszę zatem o punktualne przybycie. Od tej godziny chciałbym już ustalić parringi. W przypadku nieparzystej liczby graczy soba najbardziej spóźniona dostaje bye'a. Jeśli nikt się nie spóźni, to losujemy. Dwóch spóźnionych gra ze sobą bez dodatkowej porcji czasu. Na pewno was nie zaskoczyłem :wink:

JAK? Wstępnie gramy 250 punktów i 5 SWC (z uwzględnieniem zdolności specjalnych postaci). Czas jednej potyczki to albo 90 minut, albo 4 tury (w Rybniku gra się dłużej, ale nie mamy ku temu warunków). Jeśli w czasie Twojej tury wybijesz przeciwnika do zera, to grasz do końca swojej tury. Jeśli natomiast wybijesz przeciwnika w jego turze, wtedy też możesz dograć następną własną turę (o ile nie przekraczasz żadnego z limitów) z połową regularnych rozkazów zaokrąglanych w górę.

Scenariusze. Dostałem je w ostatniej chwili od Magnusa, który miał spore problemy techniczne. Wraz z Piotrem poddaliśmy je pewnej obróbce na potrzeby tego tura, a drugi został podmieniony z jednym z patentów z II turnieju Rybnickiego. Ktokolwiek odnajdzie błędy, to niech od razu napisze na forum. Na każdym stole będzie po jednej kopii scenariuszy + zasady dla cywilów.

1. Odzyskiwanie danych

Cele:
1. Analiza urządzenia obcych – 1 punkt za każdy (max 3)
2. Odzyskanie danych Obcych – 2 punkty dla każdego gracza
3. Transmisja danych – 2 punkty
4. Zdobycie co najmniej 125 VP – 1 punkt
(łącznie: 8 OP)

Wystawienie modeli zgodnie z zasadami Infinity, z wyłączeniem możliwości rozstawienia się B2B z urządzeniem.

Na stole są 3 urządzenia obcych. Dane znajdują się tylko w jednym z nich.

Rozstawienie: po jednym urządzeniu z lewej i prawej strony (4 cale od krawędzi bez rozrzutu), urządzenie środkowe pomiędzy nimi. Urządzenie musi być zawsze na parterze, a jeśli będzie na piętrze, to przesuwamy do środka na możliwie najmniejszą odległość.

Analiza danych: short skill (można powtarzać w kolejnych rozkazach). Specjaliści: bazowy WIP, pozostali -6.

W przypadku sukcesu rzucamy k20

1-4 – urządzenie zawiera dane
5-10 – dane znajdują się w najbliższym urządzeniu
10-20 - dane znajdują się w najdalszym urządzeniu

Jeżeli badamy punkt środkowy, to liczba parzysta oznacza urządzenie po lewej, a nieparzysta po prawej. Gdy dane zostaną raz zlokalizowane, to zostają tam dla obu graczy.

Odzyskiwanie danych:
Specjaliści bazowy WIP, pozostali -6. Dane nie są kasowane po pobraniu i zarazem są dostępne dla obu armii.

Transmisja danych:
Specjaliści bazowy WIP, pozostali -6. Wymagany jest powrót do swojej strefy rozstawienia, by je wytransferować. Pobrane dane jednostka trzyma w przenośnej pamięci i nosi przy sobie, bez możliwości przekazania. Jeśli zginie, to dane przepadają i trzeba je pobrać ponownie z właściwej konsoli.

2. Przejęcie Radiolatarni

Cele:

1. za przejęcie i posiadanie Radiolatarni na koniec gry - 2 pkt za każdą posiadaną Radiolatarnię
2. zdobycie co najmniej 125 VP – 1 punkt
3. zabicie jakiegokolwiek specjalisty przeciwnika – 1 punkt

Wystawienie:

Zgodnie z zasadami Infinity. Brak możliwości wystawienia jednostek B2B z Radiolarnią.

Zasady scenariusza:

Radiolatarnia

Na stole znajdują się 3 Radiolatarnie. Jedna z nich jest ustawiona na środku stołu, a pozostałem dwie 12 cali od środka w stronę stref rozstawienia i 24 cale od krawędzi.

By przejąć Radiolatarnie, jednostka musi zetknąć się z Radiolatarnią, a następnie wykonać short skill (możliwość powtarzania za kolejne rozkazy) na WIP. Specjaliści bazowo, pozostali -6. Latarnie mogą przechodzić z rąk do rąk zgodnie z powyższymi zasadami.

3. Ewakuacja

Cele.
1. Lokalizacja dyplomaty – 2 punkty
2. Ewakuacja dyplomaty - 2 punkty
3. Lokalizacja asystenta – 1 punkt
4. Ewakuacja asystenta - 1 – maksimum 3 punkty

Rozstawienie:
Niemożność rozstawienia modeli poza swoją strefą, uwzględniając infiltrację, mechanized deployment, impersonację. Skoczkowie na normalnych zasadach.

Ustawienie kapsuł ratunkowych: na środku dajemy znacznik wybuchu: 1 w stronę strefy rozstawienia. Rzucamy k20 x 6, określając kierunek zrzutu, a potem K20 za odległość.

Rzucamy naprzemiennie z przeciwnikiem po sześć razy.

Na stole ma być 12 kapsuł. Maksymalnie można odnaleźć jednego dyplomatę i sześciu asystentów. Po sprawdzeniu zawartości kapsuły, znacznik zdejmuje się z pola gry.

Lokalizacja: dowolnym modelem – poza g servant – podchodzimy do kapsuły. Rzucamy PH, by otworzyć kapsułę, a następnie rzucamy K20, by określić znalezisko:

1-7 – trup
8-18 żywy pasażer: ponawiamy rzut: 1-5 dyplomata 5-20 asystent
19 – wybuch: automatyczne trafienie z siłą 10
20 – nadbagaż. Rzucamy zgodnie z tabelką zdolności booty L1. Każda jednostka może zabrać taki sprzęt.

Pasażerowie są opisani zgodnie z zasadami neutral civvies. Będą one załączone do scenariuszy.
http://infinitythegame.wikispot.org/Rul ... ng_civvies

Do cywilów nie wolno strzelać. Jeżeli któryś zostanie ranny, to strzelający dostaje 4 punkty karne do wyniku konkretnej gry.

Ewakuacja:

W celu ewakuacji należy udać się z cywilem do strefy rozstawienia oraz wezwać kapsułę ratunkową (short skill bez rzucania), do której wchodzi odnaleziony cywil/e. Kapsuły są wielkości znacznika dymu i muszą zmieścić się na polu bitwy (analogicznie do zasad Combat Jump). Kapsułę wzywa eskortujący.

Gramy bez wpisowego, a zatem i bez nagród. Wejście będzie kosztować każdego 2 złote na klub. Info telefoniczne :wink:

Proxy w ramach przyzwoitości, wstępnie 3 modele. Zastępujemy model takim samym (czyli TAG-a nie zastępujemy liniową piechotą etc). W sytuacjach wyjątkowych dajcie mi znać przed turniejem.

Parowanie: system szwajcarski. Co do zakończenia gry - czekamy na info.

SĘDZIOWIE:
Ranger (przydałaby się druga osoba. Piotr, Enc?)

Z KIM?

1.Ranger - Ariadna (obecność potwierdzona)
2.Vampaj - PanO/Military Orders (obecność potwierdzona, będzie spóźniony ~30 minut)
3.Encaitar - Combined Army (obecność potwierdzona)
4.Piotr - Nomads (obecność potwierdzona)
5.KasCer - Yu Jing w wersji sektorowej (obecność potwierdzona)
6.tehK - Aleph (obecność potwierdzona)
7.
8.

Widzicie, miało być kameralne spotkanie, a mamy już 6 osób. Proszę potwierdzać obecności i nieobecności. Nie tyle dla mnie, co dla reszty graczy :wink: Jeśli ktoś ma makiety czy cokolwiek i przyniesie - na pewno się nie obrażę. Jeśli ktoś, kto czyta ten wątek nigdy z nami nie grał, a przymierza się do wejścia w system, albo tak najzwyczajniej na świecie chciałby przyjść sobie zagrać, to nie ma problemu - zapraszamy!
Ostatnio edytowany przez Ranger Pon Wrz 16, 2013 4:52 pm, edytowano w sumie 6 razy
Image
Awatar użytkownika
Ranger
Podporucznik
Podporucznik

Miejscowość: Trójmiasto

Re: Kraków - III turniej Infinity na Strychu - 17.09.2013

Postprzez Ranger » Czw Wrz 12, 2013 3:22 pm

Okej, zatem garść nowych informacji.

Zapowiedziałem naszą wizytę na wtorek, więc termin "zaklepany". Pani mówiła, że w razie czego można przyjść już od 15. W związku z tym, czy wolelibyście wcześniej zacząć? Ja na przykład tak, ale jeśli ma to negatywnie wpłynąć na frekwencję, to zaczniemy od 16 albo chociaż 15.30.

Tak czy siak ja będę pewnie już od 15. Jeśli turniej będzie startował od 16, to chcących poznać system zapraszam. Jedyne czego wam potrzeba, to dobre nastawienie i 2 złote, by opłacić klub Strych. Zrobię ogólne wprowadzenie w zasady i zagramy demko na 100 punktów.

Rzecz dość istotna, którą miałem przekazać. Ubierzcie się solidnie, bo w sali nie jest najcieplej. Do środka przez okna dobija niewiele słońca. Zimy wprawdzie nie mamy, ale wiecie jak jest.

Czekam na resztę potwierdzeń. Mamy jeszcze dwa wolne miejsca, więc zapraszam niezdecydowanych. Czekam też na info od Magnusa. Jeśli scenariusze nie będą znane, to zagramy 250 punktów/5 SWC na pomorskie z udziałem specjalistów.
Image
Awatar użytkownika
Ranger
Podporucznik
Podporucznik

Postprzez Vampaj » Czw Wrz 12, 2013 4:34 pm

Jak zwykle średnio wątpie w moje wczesniejsze przyjście niż przed 16:20 - praca.....
Vampaj
Starszy sierżant
Starszy sierżant

Postprzez Ranger » Czw Wrz 12, 2013 10:03 pm

Vampaj, to zróbmy tak, że ogarnę parowanie, wylosuję scenariusze i zaczniemy punktualnie. Jeśli będziesz osobą nieparzystą, to po prostu dostaniesz baja jako spóźniony o te pół godziny. Jeśli ktoś będzie na Ciebie czekał, to zagracie około godziny. Wydaje mi się to najsensowniejszym rozwiązaniem. Zdania odrębne zgłaszać w temacie :P

No, to jeszcze Piotr potwierdzi i mamy 6 osób :)
Image
Awatar użytkownika
Ranger
Podporucznik
Podporucznik

Postprzez P1et1a » Pią Wrz 13, 2013 1:54 pm

Dobra, dziś zaliczyłem najważniejszy z moich zaległych przedmiotów i to tak dobrze, że nie jestem pewien, czy to nie jakaś pomyłka :D

Mogę grać już na 99,9% ;)
Image
We're not fighting to be heard
We just wanna watch you burn
Awatar użytkownika
P1et1a
Podporucznik
Podporucznik

Miejscowość: Kraków

Postprzez Ranger » Pią Wrz 13, 2013 3:00 pm

To ja rozumiem :) Zatem jest 6 osób, gramy na trzy stoły. Ktokolwiek jeszcze grywa w Krakowie - ZAPRASZAMY! Także przyjezdnych, tych z wakacji i delegacji. Makiet jest mniej więcej na cztery stoły, mamy dwa wolne miejsca :)
Image
Awatar użytkownika
Ranger
Podporucznik
Podporucznik

Postprzez P1et1a » Nie Wrz 15, 2013 7:25 pm

Widziałem dziś Rangera na własne oczy, także wszystko mamy pod kontrolą. Rzutem na taśmę, ale turniej jest, wtorek, Strych :)

Scenariusze sklecimy jutro, ale ogólnie będzie to coś rybnikopodobnego - viewtopic.php?f=66&t=13279
Zapraszamy!
Image
Awatar użytkownika
P1et1a
Podporucznik
Podporucznik

Postprzez Ranger » Pon Wrz 16, 2013 12:22 am

Scenariusze przesłał mi Magnus w kilku wiadomościach i jutro (vide później) postaram się je zrekonstruować.
Image
Awatar użytkownika
Ranger
Podporucznik
Podporucznik

Postprzez Ranger » Pon Wrz 16, 2013 4:54 pm

Dorzuciłem do 1 posta ostatnie ustalenia plus co najważniejsze scenariusze. Przyjrzyjcie się nim. Dokonaliśmy pewnych zmian, a jeden z nich pochodzi z wcześniejszego turnieju (podmieniliśmy go, bo miał sporo zasad specjalnych). Jeśli ktoś znajdzie błędy lub nieścisłości, to niech śmiało pisze w temacie.

Startujemy o 16. Około 15.15 powinniśmy być na miejscu z Piotrem.
Image
Awatar użytkownika
Ranger
Podporucznik
Podporucznik

Postprzez P1et1a » Pon Wrz 16, 2013 6:49 pm

Tia, scenariusze przyszły do nas w ostatniej chwili z dalekiego Rybnika. Po żmudnym procesie przetwarzania, poprawiania i wywalania, wyglądają jak widać, mam nadzieję, że będzie się to dało grać :)
Image
Awatar użytkownika
P1et1a
Podporucznik
Podporucznik

Postprzez KasCer » Pon Wrz 16, 2013 7:47 pm

Panowie, niestety "martwa linia" oddania pracy została mi przesunięta przez promotora na obecny tydzień, zatem mimo szczerych chęci nie dam rady się pojawić.
KasCer
Młodszy chorąży sztabowy
Młodszy chorąży sztabowy

Postprzez Ranger » Pon Wrz 16, 2013 8:07 pm

Sprawa nagła, cóż poradzić. Zrobisz magisterkę i będziesz mógł grać do znudzenia ;-) Mam nadzieję, że pozostali dotrą. Co by się nie działo, ja i Piotr będziemy. Pierwszy scenariusz ulegnie pewnej zmianie pod kątem 'analizy'.
Image
Awatar użytkownika
Ranger
Podporucznik
Podporucznik

Postprzez Vampaj » Wto Wrz 17, 2013 11:45 am

Ja także niestety odpadam, zawał pracy po powrocie z Coperniconu mnie torche przytłoczył i przed 18-19 raczej nie wyjdę :/
Vampaj
Starszy sierżant
Starszy sierżant

Postprzez Ranger » Wto Wrz 17, 2013 10:23 pm

Turniej miał być, ale nie było. Karol, następnym razem daj znać przez forum, że nie dotrzesz ;-) Choć było nas tylko trzech, to grało się sympatycznie, nie licząc tylko wiadra krytyków ze strony Piotra ;-) Jutro napiszę kilka słów więcej.
Image
Awatar użytkownika
Ranger
Podporucznik
Podporucznik

Postprzez P1et1a » Wto Wrz 17, 2013 10:29 pm

Było sympatycznie, kameralnie i spokojnie, wszystko jak trzeba.
Kostki zapewniły wsparcie, ale hej, to są skurczybyki z Corregidoru, ich nie łatwo zabić ;)
Image
Awatar użytkownika
P1et1a
Podporucznik
Podporucznik

Następna

Wróć do Infinity: Turnieje ogólnopolskie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości