Turnieje lokalne w Warszawie (3)

Moderatorzy: Kubbek, Krawat

Jaki powinien być maksymalny poziom opłaty wpisowej przy turnieju lokalnym?

Ankieta zakończyła się Pią Sty 26, 2018 10:12 am

15 PLN
4
33%
20 PLN
4
33%
25 PLN
2
17%
30 PLN
2
17%
35 PLN
0
Brak głosów
40 PLN
0
Brak głosów

Razem głosów : 12

Turnieje lokalne w Warszawie (3)

Postprzez twhistoria » Pią Sty 19, 2018 10:12 am

Kolejna kwestia jest związana z poprzednim pytaniem. Dotyczy ona wysokości opłaty wpisowej. Przypominam, że chodzi o turnieje lokalne. Tak jak poprzednio - pytanie skierowane jest do Warszawiaków i mieszkańców okolic.
Awatar użytkownika
twhistoria
Major
Major

Miejscowość: Warszawa-Bemowo

Re: Turnieje lokalne w Warszawie (3)

Postprzez Shonsu » Pią Sty 19, 2018 3:38 pm

Wybrałem 15 i na wszelki wypadek uzasadnię jak to widzę:

Dopóki system przymiera i na turniej przychodzi kilka osób na zasadzie towarzyskiego pogrania - wpisowe powinno być maksymalnie niskie, tj. pokrywać wejsciowke do klubu i tyle. Ja bym był za kwotami typu 5zł. - bo przecież taki turniej nie odbiera całej sali klubowi tylko właśnie jest bardziej jak towarzyska gra. Kluby za jednorazową wejściówkę tyle zwykle biorą.

Jak system odżyje to opłaty będzie można zwiększyć, dodać nagrody itd.
Shonsu
Major
Major

Postprzez twhistoria » Pią Sty 19, 2018 7:55 pm

To ważny głos w dyskusji. Na to liczyłem, że ktoś ją podejmie.
Awatar użytkownika
twhistoria
Major
Major

Postprzez Leszczyc » Pią Sty 19, 2018 10:52 pm

Shonsu napisał(a):Wybrałem 15 i na wszelki wypadek uzasadnię jak to widzę:

Dopóki system przymiera i na turniej przychodzi kilka osób na zasadzie towarzyskiego pogrania - wpisowe powinno być maksymalnie niskie, tj. pokrywać wejsciowke do klubu i tyle. Ja bym był za kwotami typu 5zł. - bo przecież taki turniej nie odbiera całej sali klubowi tylko właśnie jest bardziej jak towarzyska gra. Kluby za jednorazową wejściówkę tyle zwykle biorą.

+1

Shonsu napisał(a):Jak system odżyje to opłaty będzie można zwiększyć, dodać nagrody itd.

Ostatnio jakoś tak jest, że wiele systemów przymiera - jakby ludzie nagle przestali mieć czas. Więc - zgodnie ze słowami Młynarskiego - po prostu "Róbmy swoje" :) (byleby - przynajmniej także - na EW ;) )
Мы - сотрудники КОМКОНа-2. (...) Нам одно не разрешается: недооценить опасность. И если в нашем доме вдруг завоняло серой, мы просто обязаны предположить, что где-то рядом объявился черт с рогами, и принять соответствующие меры вплоть до организации производства святой воды в промышленных масштабах!
Awatar użytkownika
Leszczyc
Starszy sierżant sztabowy

Postprzez Alexandros » Wto Sty 23, 2018 11:34 am

Zgadzam się z przedmówcami. Dopóki frekwencja jest słaba, to należałoby koszty obniżyć do minimum. Jak scena odżyje, to wtedy można zmienić podejście.
Alexandros
Starszy kapral
Starszy kapral

Postprzez mecenasik » Wto Sty 23, 2018 8:57 pm

Leszczyc napisał(a):Ostatnio jakoś tak jest, że wiele systemów przymiera - jakby ludzie nagle przestali mieć czas. Więc - zgodnie ze słowami Młynarskiego - po prostu "Róbmy swoje" :) (byleby - przynajmniej także - na EW ;) )

zaryzykowałbym zupełnie odmienne spostrzeżenie - szczególnie patrząc na frekwencje na lokalach w inne systemy (dla przykładu Malifaux w najbliższą sobotę 25 osób, w Sagę będzie więcej osób niż było na FoW) czy oblężenie stołów na Wilczej WWXem.
Nie wiem czy będę jeszcze grał w FoW ale IMO problemem nie jest kwestia opłat za turniej ale bajzel zasadowy (nakładka na edycje, kwiatki z nowych książek-brak spójności, FAQ które tworzy nowe zasady czy udziwniony system "parowania") i brak formatu turniejowego (wchodząc, i nie tylko, w system nie wiem co mam zbierać bo "co weekend" gra się na inne punkty).
A wpisowe powinno być niskie bo nagrodą powinien być nie kolejny losowy blisterek z którym nie ma co zrobić ale coś pamiątkowego ;)
mecenasik
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy

Miejscowość: Warszawa

Postprzez twhistoria » Wto Sty 23, 2018 9:18 pm

Przy niskim wpisowym to tylko dyplom niestety, a jeśłi chodzi o większe turnieje, zgodzę się powinno być coś pamiątkowego, np. okolcznościowe objectivy, puchary, itp. No chyba, że nagrody byłyby poważniejsze, ale to się zrobi ciśnienie za duże.
Awatar użytkownika
twhistoria
Major
Major

Postprzez Leszczyc » Czw Sty 25, 2018 8:10 pm

mecenasik napisał(a):zaryzykowałbym zupełnie odmienne spostrzeżenie - szczególnie patrząc na frekwencje na lokalach w inne systemy (dla przykładu Malifaux w najbliższą sobotę 25 osób, w Sagę będzie więcej osób niż było na FoW) czy oblężenie stołów na Wilczej WWXem.

Jak ktoś będzie chciał grać to zawsze coś znajdzie. Natomiast IMHO to są mody, które przemijają - jakiś czas temu był wielki rzut na X-Winga, teraz już tego bardzo mało. A FOW ma swoich graczy i to jest fajne. Mi do szczęście nie jest potrzebny turniej na 20+ osób, tylko żeby było z kim zagrać w wolnej chwili, której nigdy nie mam ;)
Мы - сотрудники КОМКОНа-2. (...) Нам одно не разрешается: недооценить опасность. И если в нашем доме вдруг завоняло серой, мы просто обязаны предположить, что где-то рядом объявился черт с рогами, и принять соответствующие меры вплоть до организации производства святой воды в промышленных масштабах!
Awatar użytkownika
Leszczyc

Postprzez twhistoria » Czw Sty 25, 2018 9:16 pm

Dobrze, ankieta będzie jeszcze aktywna do niedzieli ale jak rozumiem oczekiwania są, aby przy turniejach lokalnych opłaty były jak najniższe. Bardzo dziękuję za udzielone opinie i podjęcie dyskusji.
Awatar użytkownika
twhistoria
Major
Major

Postprzez reksio » Czw Sty 25, 2018 9:52 pm

Leszczyc napisał(a):
mecenasik napisał(a):zaryzykowałbym zupełnie odmienne spostrzeżenie - szczególnie patrząc na frekwencje na lokalach w inne systemy (dla przykładu Malifaux w najbliższą sobotę 25 osób, w Sagę będzie więcej osób niż było na FoW) czy oblężenie stołów na Wilczej WWXem.

Jak ktoś będzie chciał grać to zawsze coś znajdzie. Natomiast IMHO to są mody, które przemijają - jakiś czas temu był wielki rzut na X-Winga, teraz już tego bardzo mało. A FOW ma swoich graczy i to jest fajne. Mi do szczęście nie jest potrzebny turniej na 20+ osób, tylko żeby było z kim zagrać w wolnej chwili, której nigdy nie mam ;)

Święte słowa. W obecnych czasach, największą popularnością cieszy się to, co ostatnio zostało wydane. Trzeba robić swoje i nie oglądać się na innych.
Image
reksio
Kapitan
Kapitan

Wróć do Turnieje, spotkania, raporty z bitew

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość