Armie, Co mam i czym gram.

Warhammer Historical - The Great War

Dział dla osób zainteresowanych systemem osadzonym w okresie 1914-1918.

Moderator: Radek

Armie, Co mam i czym gram.

Postprzez Radek » Nie Maj 16, 2010 2:38 am

Witajcie

Jak kilka osób wie już parę razy udało się zagrać w ten system.

Posiadam:

1. 1918 ANGRIFFBATAILLON (Niemcy) na ok. 3000pkt.

2. 1918 Tank Company (Brytole) na ok. 1500pkt.
NET RUNNER
Radek
Weteran
Weteran

Miejscowość: Wawa

Postprzez KCH » Pon Wrz 27, 2010 5:57 pm

Witam!

Jak miło, że ktoś gra w ten system.

Jestem posiadaczem kompanii Stosstruppen:

Hq (w tym Bergman SMG)
Pluton A (9, 2x MG 08/15)
Pluton B (9, MG 08/15, Lewis)

Od biedy mogę wystawić jeszcze HQ batalionu:) Moja armia jest więc jak na razie skirmishowa, ale ma niewątpliwe perspektywy rozwoju:) Na pierwszy ogień pójdzie druga kompania szturmowców.

Używam figur Great War Miniatures z North Star.

Chętenie przeczytam jakieś raporty z waszych bitew, bo moja kompania, jak na razie się szkoli z nowych taktyk:)(tj. stoi na półce, a ja czytam podręcznik).
KCH
Starszy kapral
Starszy kapral

Miejscowość: Łódź

Postprzez Pietia » Pon Wrz 27, 2010 8:13 pm

Ja się swoim British rzadko-kiedy-Expeditionary Force na 1918 mogę na jakieś 700-800 punktów wystawić (2 słabe kompanie+wsparcie+czołg)
ImageImage
Everyone knows that in the armed forces a higher rank means better sidearms and melee weaponry. A brigadier general can endure wounds that would slay lesser men many times over, and still deal out death at close quarters.
Awatar użytkownika
Pietia
king of gnomes
king of gnomes

Miejscowość: 33rd Special Forces Airborne Commando Armored Division (Mass Destruction Weapons Co.)

Postprzez KCH » Sob Paź 09, 2010 2:41 pm

O, to i tak znacznie więcej ode mnie. Fajnie by było kiedyś coś zagrać - oczywiście jak trochę rozwinę armię. W danej chwili moje serce (i majątek) są jednak rozdarte między Great War i FoW. To okropne, że podobne objawienia muszą mieć miejsce w podobnym czasie.
KCH
Starszy kapral
Starszy kapral

Postprzez KCH » Pon Paź 11, 2010 8:12 pm

A co myślicie o graniu w skali 1/72? Te same podstawki, ale trochę mniejsze ludziki.

Parę zdjęć można znaleźć na WAB Forum w dziale Great War, jeśli ktoś chce zobaczyć jak to wygląda.

(Oczywiście z jednej strony to lekka "herezja". Sam zacząłem zbierać Wielką Wojnę ze względu na figurki w skali 40-stki. Ale z drugiej strony można by organizować naprawdę duże bitwy.)
KCH
Starszy kapral
Starszy kapral

Postprzez Radek » Nie Paź 24, 2010 8:28 am

Rozumiem twoje podejscie. 1/72 wiecej modeli i wiecej zabawy.
Jednak w pewnym momencie zatraca sie granica pomiedzy zabawa a mordegą.

Duża bitwe jaka grałem gralismy 6h. A wcale modeli nie bylo tak duzo.

Pozatym niektorzy juz moga wystawic bardzo duze armie obu stron.
NET RUNNER
Radek
Weteran
Weteran

Miejscowość: Wawa

Postprzez KCH » Wto Paź 26, 2010 8:51 am

To tylko była taka sugestia - nie upieram się, że granie w skali 1/72 jest lepsze. Po prostu podobają mi się ludziki niektórych producentów.

Mankamentem tej skali jest jednak to, że większość z nich (może z wyjątkiem firmy Hat, który akurat jak dla mnie robi knoty) nie robi figurek typowo pod wargaming, a więc możemy sobie kupić powiedzmy pudełko piechoty, a już np. LKM-ów brak. Co pociąga za sobą użycie modeli innej firmy, o innej stylistyce, proporcjach itp. Chyba dlatego nie zdecydowałem się na granie "małymi żołnierzykami", mimo, ze perspektywa dużych bitew jest kusząca.

Ale skoro mówisz, że ludzie mają już duże armie... Rozumiem, że masz na myśli jakieś 1500p, 2000p?
KCH
Starszy kapral
Starszy kapral

Wróć do Warhammer Historical - The Great War

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość