Przyszłość bitewniaków

rożne takie na V, W albo C ;)

Moderator: Rafał Szwelicki

Re: Przyszłość bitewniaków

Postprzez twhistoria » Wto Lut 16, 2016 6:28 am

Rodzic może starać się bardzo. Ale jak nie będzie równieśników dziecka (patrz rodziców innego dziecka) w najbliższym otoczedniu, którzy też będą chcieli robić to samo, to trochę trudne, choć nie niemożliwe. W tym miejscu pytanie o kluby nastawione nie tylko na granie ale i kształcenie/wychowanie dzieci w duchu wargamingu.
Awatar użytkownika
twhistoria
Major
Major

Miejscowość: Warszawa-Bemowo

Postprzez Manit0u » Wto Lut 16, 2016 4:32 pm

Pierwszym krokiem powinno być zarażenie dziecka ogólnie pojętą fantastyką i/lub historią/militariami. Potem pójdzie już z górki (tak mniemam, młody dopiero 6 lat kończy a córa 4 ale figurki już lubią pomaziać farbą i porzucać kostkami). Tak trzeba stopniować nieco, lego, gry planszowe, potem jakieś taplanie w farbie, potem coraz bardziej skomplikowane rzeczy. Jak zaskoczy to jest git.

Rzeczywiście jednak, największym problemem w dzisiejszych czasach będzie znalezienie rówieśników o podobnych zainteresowaniach. Teraz nastała era tabletów, konsol i facebooka :(
Time is precious. Waste it wisely.
Awatar użytkownika
Manit0u
Starszy sierżant
Starszy sierżant

Miejscowość: Lublin

Postprzez Indar » Wto Lut 16, 2016 5:11 pm

W co mniejszych miastach ciężko już o starszych graczy, a co mówiąc o młodszych!
Ja mam w mojej Łomży ten problem że większość graczy kilkanaście lat temu po zakończeniu nauki opuściło miasto "z pracą". I tak z 15 aktywnie grających w bitewniaki zrobiła się garstka.
Na planszówkę namówić łatwo, na figurki - robi się problem.
Awatar użytkownika
Indar
Młodszy chorąży sztabowy
Młodszy chorąży sztabowy

Miejscowość: Łomża

Postprzez Galzag » Wto Lut 16, 2016 6:02 pm

U mnie w Krasnymstawie (koło Lublina) też nawet starszych graczy nie zaświadczysz. Sam dojeżdżam do Lublina.

W sumie pozostaje nam czekać, aż się rozpowszechni EMP - rzuci się kilka na dzielnicy i bitewniaki mogą wrócić do łask ;)
Galzag
Starszy chorąży
Starszy chorąży

Postprzez Dragon_Warrior » Czw Lut 18, 2016 12:17 pm

Ja w 130 tysięcznym Płocku miałem kiedyś ekipę Konfrontacyjną na 16+ graczy ale z tamtej bandy zostały może 3 osoby... ze starszej Chronpijnej zostały 2... w obu przypadkach włącznie ze mną ;)
Nawet ludzie od LOTRa się rozjechali.

Co teraz może przyciągać potencjalnych graczy? wydawało mi się, że powinno chodzić o łatwość wejścia. Więc albo mało modeli albo pomalowane... No i zasady bez dziesiątków FAQów.

Szczerze jak śledziłę ogólnopolską scenę Władcy Pierścieni właśnie to miałem wrażenie, że system się tak paradoksalnie wykłada ana sprzecznych założeniach, że tylko GW może tego nie widzieć. Ot system z bardzo prostymi zasadami (choć dość rozległymi jak na swoją prostotę) mechanicznie skirmishowy (choć na tyle losowy, że wymuszający duże armie dla zauważenia jakiegokolwiek związku między grą a wynikiem) i wreszcie kierowany w teorii do nowych graczy swoim nastawieniem na prostotę i w miarę optymalne modelowo wejście w system (ale jednocześnie z każdą kolejną edycją popadający w paranoję FAQów, absurdalnych army booków wymagających tak naprawdę posiadania wszystkich, częstych zmian zasad i wypuszczania półoficjalnych modeli do których nigdy nie było wiadomo jak się odnieść).
A mimo to jakoś tam jeszcze ciągnie. Słabo bo słabo ale ciągle u nas w kraju potrafi mieć niezłą frekwencję nawet po zakończeniu filmowego Hobbita efektowną klapą odbiorczą ;)
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Weteran
Weteran

Miejscowość: Płock

Postprzez higuain » Pon Lip 23, 2018 12:13 am

Według mnie będzie to już nisza dla kolekcjonerów
higuain
Szeregowy
Szeregowy

Postprzez DawiLisek » Pon Paź 08, 2018 6:15 pm

Myślę że dopóki gramy to nie ma się co martwić
DawiLisek
Szeregowy
Szeregowy

Postprzez rl9 » Pią Sty 18, 2019 11:50 pm

Według mnie to wszystko przetrwa, tylko może w trochę mniejszej skali
_____
dekoracje mieszkania
rl9
Poborowy

Postprzez Krystiano_Ronaldo » Sob Lut 23, 2019 4:56 pm

Pierwszy raz o czymś takim słyszę.
Krystiano_Ronaldo
Szeregowy
Szeregowy

Postprzez mraz.jody » Pią Wrz 13, 2019 11:51 am

Ja myślę, że będą udoskonalane i nie stracą już popularności, pewna nisza zawsze będzie zainteresowana
Awatar użytkownika
mraz.jody
Szeregowy
Szeregowy

Miejscowość: Katowice

Poprzednia

Wróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość