Heh Mein Panzerowy Sochaczew !!

Jak malować i sprzedawać małe czołgi :)

Moderatorzy: Rafał Szwelicki, Rademon

Postprzez AWu » Pią Mar 26, 2004 6:19 pm

o macie tu na 1 zdjeciu od gory jak duo zostalo z zabudowan wokolo rynku

http://www.e-sochaczew.pl/muzeum/1939c.htm

a wczesniej PZ III i ci slynni szkopi z Sochaczewa
Awatar użytkownika
AWu
Kapitan
Kapitan

Postprzez Gineveh » Czw Kwi 29, 2004 10:24 pm

Jakbyście zrobili makiete po obronie z tym jednym domkiem to nie we wrzesniu a w czerwcu bylaby gotowa i daloby sie grac :) Dodatkowo oszczednosc materialow a co za tym idzie koszty mniejsze :P Zostaloby na pare plutonow dp MP ;P
Achtung ! Panzer !
Awatar użytkownika
Gineveh
Chorąży sztabowy
Chorąży sztabowy

Miejscowość: Kielce

Postprzez AWu » Sob Maj 01, 2004 2:21 pm

ale jesli ( bo na razie projekt jest w fazie czekania na mape z Jad waszem) bedziemy robic
to przy wspolpracy muzeum lokalnego
i wszystko musi byc na glanc
Awatar użytkownika
AWu
Kapitan
Kapitan

Postprzez rom_mel » Śro Maj 05, 2004 9:55 pm

Najlepiej aby to byłó gotowe przed Bzurą 2004 ;]

To i by zachęciło paru łebków no i gwarantuje publiczność ;] w mundurach wermachtu i polskiego września....

;]
BAD DICE MAY SINK SHIPS
Awatar użytkownika
rom_mel
Sierżant
Sierżant

Postprzez AWu » Śro Maj 05, 2004 11:37 pm

zaobczymy

ale w tym tempie watpie
na razie nie ma tej mapy ... ;/
Awatar użytkownika
AWu
Kapitan
Kapitan

Postprzez rom_mel » Czw Maj 06, 2004 7:48 am

Jak co to mogie w czyms pomóc przynajmniej mogiem porzyczyc pomalowany polski combat team :}
BAD DICE MAY SINK SHIPS
Awatar użytkownika
rom_mel
Sierżant
Sierżant

Postprzez Gineveh » Czw Maj 06, 2004 9:55 pm

To ja ewentualnie sluze porada co do samego tworzenia makiety. Zajmowalem sie kiedys prawie rok tworzenie makiet razem ze znajomymi. Co prawda robilismy makiety oczyszczalni sciekow i kosciolow, ale zasady sa podobne :) Polecam sie szczegolnie gdyby byl jakis problem techniczny,np. jaki material zastosowac, jak modelowac, jak kleic itp.
Achtung ! Panzer !
Awatar użytkownika
Gineveh
Chorąży sztabowy
Chorąży sztabowy

Postprzez AWu » Nie Maj 09, 2004 5:53 pm

Gineveh napisał(a):To ja ewentualnie sluze porada co do samego tworzenia makiety. Zajmowalem sie kiedys prawie rok tworzenie makiet razem ze znajomymi. Co prawda robilismy makiety oczyszczalni sciekow i kosciolow, ale zasady sa podobne :) Polecam sie szczegolnie gdyby byl jakis problem techniczny,np. jaki material zastosowac, jak modelowac, jak kleic itp.

to pewnie sie d ociebie zglosimy

jak na razie to planowalismy modelowac wzgorze i skarpe z takiej smiesznej pianki do uszczelniania okien

ale tak naprawde jestem na etapie gromadzenia materialow
bez nich i planow tego co chcemy zrobic
sie nie odtworzy miasta...
Awatar użytkownika
AWu
Kapitan
Kapitan

Postprzez LeBreton » Pon Maj 10, 2004 7:26 am

Co do pianki to polecam wpierw zrobic z tektury pudelko o rozmiarach tego wzgorza a nastepnie wtloczyc pianke do srodka w bardzo umiarkowanych ilosciach. i pudelko za pomoca jakiegos ciezkiego przedmiotu przytrzasnac najlepiej z kazdej strony. Ja do tego stosowalem bloczki betonowe a jak przesadzilem z pianka to i tak mi je podnioslo o ok. 5-10 cm w gore ( mimo iz potem na nich usiadlem :P .Wiec polecam byc ostrozny z pianka poliuretanowa bo ona naprawde szybko rosnie :)
Duty and Honour
Awatar użytkownika
LeBreton
Sierżant
Sierżant

Miejscowość: Katedra Warszawska

Postprzez Gineveh » Pon Maj 10, 2004 3:24 pm

Pianka poliuretanowa do zrobienia podstawy to moze nie jest najgorsza rzecz, ale faktycznie jest z nia pare problemow - raz ze szybko rosnie to jeszcze rosnie bardzo dlugo (najpierw szybko a potem dojrzewa powoli mimo ze sie tego nie widzi), druga rzecz to ma tendencje do "duzych dziur" - babli powietrza w srodku, wiec czasami cos wykroisz a tu niespodzianka :) Podczas modelowania terenu ja przynajmniej najczesciej uzywalem takiego smiesznego staroswieckiego materialu jak styropian :)

Bralo sie np. 20-tke i elegancko zlobilo teren za pomoca jakze profesjonalnego narezdzia do takich celow a mianowicie za pomoca lutownicy :) Steropian po prostu wytapialismy tam gdzie trzeba. Potem mozna pokryc wkleslosci zywica epoksydowa, chociaz ja czesciej wolalem patent z plastelina pokryta warstwa dwuskladnikowego distalu ;) Bo i latwo sie go ugniata i mimo ze zaschniety nie lamie sie tylko ugina wiec modelujesz teren jak chcesz :)
Achtung ! Panzer !
Awatar użytkownika
Gineveh
Chorąży sztabowy
Chorąży sztabowy

Poprzednia

Wróć do Malowanie, konwersje oraz kramik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości